Poklidné svátkování s bakalářkou v patách

26. prosince 2013 v 14:13 | Gooverka
Nadešel ten nádherný čas v roce, kdy mám v sobě mnoho lásky na rozdávání, jsem v jednom kuse dojatá a miluju svůj život. Tento stav platí ale jenom několik dní a myslím, že dneškem jsem velkou dávku z toho poztrácela.


Tyhle Vánoce jsou hodně jiné a přeci se tolik nezměnily. Jde o všechno to kolem mě, co si uvědomuju a co neustále zaměstnává můj mozek. Oproti minulému roku jsou všichni v mé rodině zdraví a tentokrát jsem se nemusela starat o jednu velkou dárkovou porci, nemám totiž žádného muže. Taky se nedrtím na žádné zkoušky, takže by se na první pohled mohlo zdát, že moje Vánoce budou nejoddechovější za hodně dlouhou dobu. OMYL!A stejně si neopovažuju říct, které Vánoce jsou/byly lepší. Jestli ty předešlé nebo tyto. A kdybych se přeci jen opovážila, tak TYHLE! A proč to nedokážu přiznat? Já totiž úplně nevím, jestli s tou bakalářkou na krku a se státnícema v hlavě dokážu ještě klidně spát. Minulý rok jsem ale zase nemohla spát kvůli nadcházejícím zkouškám, takže se stejně pořád točím v začarovaném kruhu.

Dostala jsem tolik dárků, až mi přijde, že jsem si je vůbec nezasloužila. Poprvé jsem doma zastala všechno cukroví (máme 8 druhů!), vůbec nikdo mi nepomáhal, řízky jsem taky obalila sama a o bramborovém salátu ani nemluvím. Poprvé jsem ho dělala úplně sama z tajného dědova receptu a všem prý moc chutnal. Pokud mi tedy jen nechtěli udělat radost. Stejně nechápu, jak mě mohli nechat samotnou s nožem a s tak důležitou položkou štědrovečerní večeře. Nevím, proč se to stalo, ale asi jsem fakt zase o krok blíž k mému vařícímu potenciálu (ten pečící je u mě už dávno jasnej!).

A přes to všechno, nemůžu říct nic zlýho, nemůžu si stěžovat. Jasně, rodiče se už týden střídavě rozvádí a prožívají líbánky, za to moje nervy naplno vypěnily jen jednou. Ale tak strašně bych chtěla křičet do světa, jak moc je nespravedlivé nosit si v sobě tolik starostí, když zdánlivě vážně žádné nemám.

Rok 2014 bude ve znamení masivního průlomu, možná zatím toho největšího v mém životě. Obhajoba bakalářky, státnice, příjímačky na novou školu nebo rok v zahraničí. To záleží. A možná taky nový muž, nový život s ním. A možná taky ne. Možná se ničím z toho můj svět nezmění a zůstane podobný tomu dnešnímu.

Vánoce mají být o užívání si s těma nejbližšíma. A i když těch nejbližších mám jen pár, můžu už teď říct, jak nesmírně vděčná jsem za ten čas strávený s nimi. Nic bych nevyměnila za tři hodiny s mým bráchou, kdy jsme seděli v kavárně, mluvili o knížkách a filmech a já zkoušela vše od svařáku, přes grog a griotku. Nevyměnila bych ani čtyřiadvacátý prosinec, výbuch snad všech nervů v naší rodině a následnou radost ze všech dárků. Ani ten pětadvacátý, kdy jsem se setkala s dalšími příbuznými a prožila nádherný večer u té mé nejmilejší, která je zase další, úplně jinou odnoží mé rodiny. Nic bych nevyměnila ani za předvánoční atmosféru v práci, nekontrolované požírání čokolády, stanovení si nových cílů a neopakovatelnou blízkost těch, u nichž mě to snad ani nenapadlo.

A nebudu vám lhát. Z minima padesáti stran k bakalářce už jsem za pomyslnou půlkou, a když to takhle půjde dál, do konce března bych měla mít určitě hotovo (taková ta ironie, kdybych byla na technickém oboru, už bych měla asi hotovo). Jde o vůli, dokopat se i ve druhý sváteční den, pokusit se napsat zase pár řádků.

Dalším záchytným bodem v mém životě je teď Silvestr, ač bude asi nejbláznivější ze všech. Nebudu na úplně obvyklém místě, nebudu s velkou většinou těch nejmilejších, ale i přesto cítím, že to bude úplně super. A nesmírně se těším. Na nové lidi, nové zážitky a hlavně na pomyslný nový začátek toho všeho.

Nejbláznivější rok mého života se pomalu, ale jistě blíží. Posledním článkem uzavřu éru svého blogu a uzavřu i tenhle rok (jako vždycky budeme bilancovat). A pak?

Asi hurá na blogspot!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 slečna Pé slečna Pé | Web | 27. prosince 2013 v 10:41 | Reagovat

Je to zvláštní, ale i pro mě jsou tyto Vánoce nečím výjmečné a skvělé než jiné.Chápu ty nervy z bakalářky a státnic, loni jsem se taky stresovala ze zkouškového a letos mám aspoň pro zatím klid. Bramborový salát dělám už nějaký ten rok sama, zbožňuju to. Tento rok mi trošku pomohl brácha. Dárky mě taky šokovali,až jsem se styděla. Užij si Silvestra ten můj bude letos až nezvykle poklidný. Přeju úspěšný Nový rok a nový začátek na blogspotu. Určitě dej vědět, kde se nacházíš. :)

2 Tereza Tereza | Web | 28. prosince 2013 v 14:24 | Reagovat

Jsem si jistá, že bakalářku napíšeš levou zadní - přece jen pro tebe psaní nepředstavuje žádný problém ;)
A státnice budou hodně náročné, ale o tebe se u nich nebojím ;)
Doufám, že si užíváš Vánoce a volno a přeji Ti šťastný a úspěšný rok 2014 :)
A jestli přijdeš na to, jak na blogspotu u zaheslovaného blogu vypsat ty, kteří to číst můžou, tak mi dej hlášku, prosím :) Na počítač sice teď nemám vůbec čas (k Vánocům jsem dostala šílené 3000 puzzle, kde je jen kopa sněhu a trávy, takže jen stavím a kašlu na vše ostatní :D), ale i tak už mi blogování chybí, občas mám chuť,že bych něco napsala, ale není kam:-)

3 Es. Es. | Web | 30. prosince 2013 v 21:29 | Reagovat

myslím, že sis ty vánoce a ty svátky užila jak se patří :) tak to má být :)) tak to si vedeš s bakalářkou dost slušně, jen tak dál :)
buď ten nový rok bude pro tebe úplně nový nebo alespoň z části, myslím, že něco se určitě změní :) tak hodně úspěchu, štěstí a taky do zdraví do toho roku 2014 :)

4 Creencia Creencia | Web | 31. prosince 2013 v 15:03 | Reagovat

Doufám, že ti rok 2014 přinese jen to nejnejnej a vyjde ti všechno, co sis naplánovala :)
A taky máš můj obdiv za to, jak si sama zvládla ty vánoční přípravy v kuchyni! Já bych na to neměla nervy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama