Listopad 2013

Přečtené knihy - Září a Říjen 2013

20. listopadu 2013 v 18:27 | Gooverka |  PŘEČTENO
S blížícími se státnicemi a díky shonu kolem bakalářky skoro nečtu, a to jsem si myslela, jak se spoustou volného času budu dohánět všechny resty. V posledních dnech na mě spíš padá chuť přečíst si něco, co se mi do povinné četby hodit nebude, nebo co prostě tak nutně nepotřebuju. Místo toho ale raději nečtu nic, nebo jednu knihu už měsíc. V září jsem se sice ještě dokopala, v říjnu už moc ne, no a listopad? Mám pocit, že příští PŘEČTENO prostě nebude no. :-D
Všechny obrázky mám z www.databazeknih.cz

1) Hobit aneb cesta tam a zase zpátky - J.R.R. Tolkien
Jsem velký fanda filmů Pána prstenů, ale nikdy jsem si tyto, podle všech, skvělé knihy nepřečetla (odrazuje mě počet dílů, tloušťka i nedostatek času). U Hobita to ale bylo jiné, druhý díl jde do kin teprve za měsíc a knížka je útlá a opět podle všech dost čtivá. Je psána jako příběh pro děti, všechno jasně a srozumitelně, vypravěč se na vás dokonce obrací s řečnickými otázkami. Trochu mě nudil začátek, nemohla jsem si na ten styl psaní moc zvyknout, ale jakmile přišla nějaká akce, všechno bylo zapomenuto a já se ponořila do hloubi své fantazie. Příběh měl hrozně velký spád, na každé stránce se stalo něco nového a já byla úplně pohlcená. Přelouskala jsem ji za pár dní a už teď vím, že až ten čas bude, Pána Prstenů si přečtu. Nesmírně se těším na druhý filmový díl, i když mi podle ukázek zase přijde, že s knihou bude mít společný jenom námět. Ve škole nám ale pořád opakují, že nemáme srovnávat knihu s filmem. NIKDY. Je to naprosto odlišný žánr a film se prostě knize nikdy nepřiblíží. Pak už je na nás, jestli se nám bude více líbit kniha nebo film (Třeba Spalovač mrtvol jako kniha je super, ale film?! Hodnotím ho o mnoho lépe, protože ta atmosféra a výborní herci prostě v knize nejsou).

Tag 10

7. listopadu 2013 v 19:03 | Gooverka
Takové články mám ráda i u ostatních blogerů, a tak jsem byla šťastná, když mě Creencia vybrala. Tak jdu na to! Schválně mi pak napište k těm deseti faktům, co jste o mně věděli!
1. Napiš 10 faktů o sobě
2. Odpověď na 10 otázek od blogera, který tě zaúkoloval
3. Vymysli svých 10 otázek a pošli řetezec dál 5 blogerů

10 Faktů
*Narodila jsem se ve znamení lva a pokud se kouknu na jakýkoli rozbor mého znamení, tak půlka věci na mě fakt sedí. I ty špatné, i ty dobré. Vyčnívá hlavně moje lenost, sebestřednost, ale i kreativita, rozhodovací schopnosti a pýcha.
*Pokud si nedám kafe (nejlépe dopoledne), znamená to, že vůbec neexistuju. Zkusila jsem si ho před měsícem nedat, usínala jsem už v 11 dopoledne a skoro nemohla nic dělat. Vždy se na něj těším jako malá a když nemám dobrý den, káva je vždy tím největším zpestřením. Není prostě nic lepšího než krásné slunečné podzimní dny, já, deka, veranda, kafe a kniha!
*Každý den před spaním poslouchám muziku a bez ní skoro nikdy neusnu.
*Nikdy jsem nesnila o tom, že budu mít hodně dětí, velkou zahradu, auto, psa a dům. V mých snech mám vždy tu nejlepší práci na světě, bydlím v nádherném bytě ve městě a mám přátele, se kterými podnikám každý týden nějaké výlety. Dál jsem se zatím nedostala.
*Pokud mám jet někam autem a řídit ho, je to pro mě nejlepší věc na světě. Hlavně, když můžu poslouchat nahlas nejoblíbenější písničky, zpívat si a užívat si jízdu. Nejraději ale jezdím sama, protože nemusím mít strach o nikoho jiného.
*Jsem strašný seriálomaniak. Každý den se dívám na nějaký seriál, nejraději si jich večer pustím několik za sebou. Film jsem si nepustila už několik měsíců (aneb není s kým koukat, že...)
*Chodím spát každý den kolem desáté nebo jedenácté hodiny, ale nikdy neusnu dřív než ve dvanáct.
*Nikdy se nedokážu dívat na celý tenisový zápas, když hraje někdo, koho mám ráda (ehm, fandím vlastně jenom Čechům, takže.... :-D). Když má mít někdo z našich podání a vypadá to od prvního míče špatně, ihned přepínám, vypínám zvuk, nedívám se. Když jsem ale byla na Davis cupu nebo na Fed cupu, bylo zvláštní, že jsem chtěla vidět všechno a skoro ani nechodila na záchod, abych něco nepropásla. :-D
*Odsuzuju lidi, co nečtou/přečetli v životě jednu knihu. Vždycky když slyším někoho chvástat se, že k maturitě nepřečetl ani jedinou knihu a vše viděl ve filmu, mám chuť mu jednu vrazit. (ehm, když studujete literaturu, takový názory prostě máte :-D) Neříkám, že všichni musí číst jednu knihu týdně jako já, klidně jednu za tři měsíce, klidně nějakou odbornou ke své práci, ale hlavně NĚCO!
*Myslím si, že jsem jednou malou částí mého mozku hodně talentovaná na angličtinu. Díky všem těm seriálům a youtube kanálům slyším angličtinu vlastně několikrát denně. Ta talentovaná část prostě ví všechno, o čem se zrovna mluví, dokáže si to prostě přeložit. Myslím, že i ze slovíček, které neznám, vydedukuju smysl věty. Doma máme často puštěnou britskou BBC a já fakt rozumím všemu, co tam kdo říká. Horší už je to s mluvením no :-D