Červenec 2013

A co bude dál?

30. července 2013 v 16:02 | Gooverka
Nacházím se prakticky v půlce prázdnin, protože jsem ve škole končila v polovině června a volno mám až do začátku října. Nechápu, jak strašně rychle to uběhlo a zdá se mi, že vůbec nestíhám to, co bych chtěla. Napíšu vám teď takový kratší článek o tom, jak se mám, co dělám, co je novýho a tak. Mám ráda kratší články s odrážkami, tak snad se vám bude líbit i ten můj.

* největší změnou v mém životě je rozchod s mužem, po pěti letech. neptejte se proč, ani jak, prostě to tak je. jsem ale strašně spokojená, podnikám daleko víc věcí než kdy dřív, mám strašnou chuť se bavit. Na každého kluka, kterého potkám, se dívám jinak, jako na potencionálního partnera, a je to děsná sranda. Hrozně mi vyhovuje, být Single, nikomu nemuset psát a starat se. Sama jsem prakticky nebyla od deváté třídy základní školy, takže moje nadšení je nedostižné.
* v redakci budu mít brzy za sebou už třetí týden praxe, zbývat mi bude už jen jeden poslední. Dělala jsem poprvé svou vlastní reportáž a nutno říct, že jsem se toho za ten den naučila strašně moc. Jak fotit a naopak nefotit, koho se na co zeptat, udělala jsem i průšvih, sice nevědomky a ne vlastní vinou, ale stejně udělala. Naučilo mě to všechno strašně moc, a o tom ta praxe asi má být. Sice jsem většinu času zavřená v kanceláři, ale mám už domluvené dva rozhovory, kterými praxi ukončím, tak snad to půjde dobře a všechno vyjde.
* počasí bylo poslední dny fakt úmorné, ale já si ho najednou začala užívat, opalovala se a byla hlavou v oblacích, nic mě nemohlo rozhodit.
* taky začínám víc cvičit, má nejmilejší mě dnes bere na BOSu, tak se chci vidět.
* už za dva dny mi začíná Sázava fest. Fakt tomu nemůžu uvěřit, červenec úplně zmizel a je tu jedna z největších akcí mých prázdnin. Nejde se snad už ani těšit víc, protože tentokrát to bude nejlepší. Budeme totiž s Pistácií do areálu dojíždět autem, není to daleko od našeho domova, takže se konečně vyspíme a normálně najíme. Budeme prostě odpočatý, plný energie a můžeme si přijet i odjet kdy budeme chtít. Velký plus, strašně se těším.
* Budu shánět lístky na semifinále tenisového Davis cupu, tak snad to klapne. Plánuju i cestu do Paříže, snad to klapne taky, bylo by to obojí fantastický.

Nebýt toho průšvihu v práci, mám se už týden skvěle. Pořád makám i do práce druhé, a všechno mi tak nějak dělá radost. Akorát zase vůbec nemám čas na knihy, nestíhám se dívat na seriály, poprvé tenhle rok sem nevěděla, kdy a kde hraje Kvitová - a to je už co říct!
Možná to všechno na mě ještě dolehne. Že sem po tak dlouhé době sama, ale myslím, že jsem se s tím srovnala dost dobře. Doufám, že se máte fajnově, užíváte prázdniny a sakra pište víc svý blogy, ne jako já!!

Konečně plnoletá! Teda v Anglii!

24. července 2013 v 7:30 | Gooverka
Každoroční rutina v podobě článku k mým vlastním narozeninám. To prostě musí být. Nepíšu to kvůli tomu, abych dostala milion virtuálních komentářů s přáními, ale protože dneska je můj den a já si ho chci každý rok připomínat. Protože tenhle článek píšu s předstihem, ještě nedokážu říct, jak tenhle den proběhne. Jenom vím, že se v mém životě tímto dnem něco hodně změní, ať už k lepšímu nebo horšímu. Ale není to tím věkem.
Dneska je mi 21 let, to znamená, že se s klidným srdcem můžu odstěhovat do Anglie, kde plnoletost začíná právě v tomhle věku. Konečně si můžu v Londýně dát beztrestně panáka, jaký štěstí! Musím to provést hned v příštím roce!!! (PS: možná, že už se ta hranice v posledních letech snížila na 18, ale já jsem se ve škole vždycky učila, že v Anglii smíte pít pivo až ve 21 letech :-D)
Jak to tak každý rok bývá, na moje narozeniny není skoro nikdo doma. Všichni mají ke konci července dovolenou a tak jsem snad nikdy neslavila narozeniny normálně. Vždy někdo chybí, někdo mi přeje předem, ale skoro všichni mi přejí klidně až v srpnu. Své narozeniny slavím klidně dva týdny! Dneska si jenom potvrzuju to, že už definitivně nepatřím mezi náctileté.
Strašně zajímavý je, že snad ve svých dvaceti jedna letech úspěšně dokončím bakalářské studium. Budu jedna z nejmladších, dvaadvacet mi bude přirozeně až o prázdninách. Někomu je jednadvacet klidně už na střední a já v tomhle věku končím vysokou.
Co se týče dárků, vím o dvou. S předstihem jsem dostala novou mp3, kterou jsem si sama vybrala. Taky už jsem dostala od některých členů rodiny peníze, které ale šetřím na dovolenou s mojí nejmilejší a Davis cupový víkend. Nic velkého si kupovat nebudu, možná nějaké maličkosti a mám zálusk na jednu dražší knihu o tenise.
Největší dárek jsem snad už ale dostala včera. Podstoupila jsem totiž malý chirurgický zákrok, mám už několik let velký problém se zarůstajícíma nehtama na nohou. Vytrpěla jsem si při něm své, brečela bolestí, zaplatila nehoráznou sumu peněz, ale snad už bude všechno v pořádku a já budu normálně nosit ponožky, uzavřené boty a koupat se v rybníce.
Snad si dnešek alespoň v rámci mezí užiju, je to přece můj den, nikdo mi ho nemůže zkazit. Sice jdu ráno do práce, ale to rychle uteče.

Ze všeho nejvíc si do dalšího roku přeju, abych byla zdravá a všichni mí nejmilejší taky, na tom záleží nejvíc.

TAG - 15 divných věcí o mně

17. července 2013 v 15:25 | Gooverka
Přiznám se, že nemám náladu ani nápady na nějaký článek. V redakci jsem krátce, a tak vám zatím nemůžu podat ucelené informace. Proto jsem ráda, že jsem našla (alespoň si to myslím) zajímavý TAG. Ráda je na ostatních blozích čtu, ale většinou bych sama nevěděla, co odpovídat. Tenhle mi přijde fajn a možná vás některé mé odpovědi pobaví, nebo budete mít stejnou zkušenost. Určitě mi napište své postřehy do komentářů.


1. Jaká je tvá přezdívka, kterou používá tvá rodina
Děda a teta ve mně stále vidí malou holčičku, takže jinak než Beruško mi neřeknou. Tak mi totiž říkali všichni, když jsem byla malá. Trochu to souvisí i s mým pravým jménem. Když mi bylo několik měsíců, mamka mě oslovovala megero nebo koblížku, to se u nás v rodině traduje. Taťka mi jako jediný říká skoro vždy normálně, ale s mamkou máme svoje vlastní speciální jména. Když si voláme telefonem, nebo někdo na někoho řve po domě, většinou se ozve pupine, pupí nebo pupíku. Už nevím, jak ani kde to vzniklo, ale stále se nás to drží. :-D Přála bych vám slyšet nás.

Random fotky #2

6. července 2013 v 18:26 | Gooverka
Opět přidávám řadu fotek z mého mobilu, kde jsou vyfocené maličkosti z mého života. Ať už se jedná o věci, které tvoří můj domov nebo můj life. Prostě blbůstky, které máte ale stejně nejradši!

1) Moje nově vytvořená nástěnka nad stolem. Jsem strašně líná vymýšlet a tisknou věci, které bych si tam chtěla dát, takže je to spíš taková směsice všeho, co leželo kolem. Má poslednost Berdychem a Ondrou z Partičky je známá, chybí tam ale třeba Kvitová a další a další... Lenost je fakt strašná věc. Na stranách jsou plácátka z Fed cupu 2012, které jsem dostala při fandění v 02 aréně, což všichni MOC DOBŘE víte. Nesmí chybět ani pohlednice zakoupené v Londýně nebo část programu hry České nebe od Járy Cimrmana, na které jsem byla v našem městě před více než jedním rokem.

2) Kousek mé nástěnky, kde je vidět má oddanost Sázava festu. Je to skvělej festival, kterej sice nemá tak zvučná jména, ale vždy je tam tak přiměřeně lidí, což mi hrozně vyhovuje. Taky je jen pár kilometrů od města, kde bydlím, takže se nikdy nemusím vlakem táhnout někam daleko. Letos s Pistácií už po šesté, ale vlastně úplně jinak. Podrobnosti se asi dozvíte těsně před začátkem festivalu.