Duben 2013

10 věcí, které nám otráví (už tak otravné) učení

19. dubna 2013 v 17:36 | Gooverka
Miluju časopis ČiliChili a tento "žebříček" jsem opět našla na jejich stránkách. Původně těch věcí bylo 13, ale tři jsem vyhodila, protože se mi nezdály až tak vtipné a všeříkající. Podívejte se teda na 10 věcí, které dokáží otrávit učení ještě víc, a na moje poznámky k nim.

1. Na suchu
Nic nedokáže tak rozhodit, jako když dopíše zvýrazňovač, kterým podtrháváte celou kapitolu. Nejen, že ztrácíte čas lovením nového po šuplíkách, ale hlavně se pak nevyznáte v té křiklavé barevné matlanici. Stejně vytočí, když dojde šťáva v oblíbené propisce.
Nejvíc mě dokáže naštvat, když jsem si jistá, že mám doma dost zvýrazňovačů, půlku nakonec nemůžu najít a ta druhá nepíše. Pak se mi stane přesně to, že mám všechno jinou barvou, nevyznám se v tom a sakruju.
2. Telemánie
Když jednou za uherský rok dávají něco pořádného v bedně, vy zrovna dřepíte nad knihou. Z pekelného soustředění vás v pravidelných intervalech vytrhují výbuchy smíchu rodinných příslušníků ozývající se z obýváku.
Nemůže být nic pravdivějšího - podívejte se na moje statusy na FB pár měsíců staré. Píšu tam, že zrovna když je zkouškové, tak musí běžet tenis, biatlon, hokej atd. Za celý rok se nikdy žádné programy a seriály nenahromadí tolik, jako o zkuškovém - i o letním. Mám v tomhle prostě smůlu - když jsem měla pár dní do ústní maturity, celý učící systém mi rozhodila svatba Kate a Williama, proklínala jsem je.
3. Nedostatkové zboží
Kafe je super výmluva, proč na chvíli od učení utéct. Nehledě na to, že parádně nakopne. Bohužel dojde vždycky uprostřed noci, kdy zoufale potřebujete, aby vás protáhlo studijním maratonem. Stejně katastrofální je, když při biflování dojdou cíga. To pak lítáte jak zběsilí po všech nonstopech nebo benzínkách v okolí.
Tohle se mi taky někdy stává. Zrovna, když bych si na nervy např. na koleji chtěla dát čokoládu nebo cigáro, všude už mají zavřeno, nebo nemají přesně to, co chci. Klasika.
4. Mluvené slovo
Když se do toho pořádně zakousnete, mozek jede, hltá informace a vy se cítíte narvaný jako Einstein. V tu chvíli dorazí někdo z rodiny a začne se vás ptát, jak vám to jde, co se vlastně učíte, jak se vůbec máte a co život. A když jen vztekle vrčíte, ještě vás sjezdí, že ani neumíte slušně odpovědět.
Někdy tohle vytrhnutí pomáhá, ale většinou po mně moji rodiče chtějí spíše nějakou fyzickou činnost. Něco udělat, někam jet - v tu chvíli jsem nepříčetná, dokola říkám, že vůbec nestíhám, ať se ani nesnaží něco chtít.

10 NEJ - Březen 2013

6. dubna 2013 v 13:34 | Gooverka |  10 NEJ
Otevírám novou rubriku březnovým měsícem, tak doufám, že se vám bude líbit, a že se třeba trochu inspirujete. Všichni kteří mi pod článek s návrhem této rubriky psali, byli nadšení, tak doufám, že se třeba dozvíte něco zajímavého.

1) Nejoblíbenější písnička měsíce
Písnička, kterou posledních pár dní poslouchám do zblbnutí. I když jsem ji celý měsíc neznala (znám ji asi dva týdny), musím jí sem dát jako nejoblíbenější. Cítíte tu energiI? Já mám chuť při ní zběsile tancovat a nahlas zpívat.
Imagine dragons - Radioactive