Rok 2012

1. ledna 2013 v 12:33 | Gooverka
Každý rok, taková moje tradice, píšu souhrný článek o tom, co pro mě předešlý rok znamenal. Ráda se podívám zpátky, hlavně na to dobré, a oživím si nádherné chvíle. Je tu ale takové klišé. Všichni chceme, aby další rok byl úspěšnější než ten předešlý. Já bych si to přála také, ale když jsem si po sobě přečetla tento článek, usoudila jsem, že by mi stačilo, kdyby rok 2013 byl stejně dobrý, jako byl ten s dvanáctkou. Jen škoda toho jeho konce, který se nepovedl až tak úplně podle mých představ. Na mnoho věcí si jistě věrní "fanoušci" pamatují, pro někoho tento článek bude plný novinek. Tak jdeme na to ...


* V lednu mě čekalo mé první oficiální zkouškové na VŠ, vyšilovala jsem jak nikdy, protože jsem ještě pořádně nevěděla, jak to bude probíhat a neměla jsem vypsané skoro žádné termíny. Pak se mi pár zkoušek povedlo napoprvé, dostala jsem také výborné známky, takže mé sebevědomí jen stoupalo. S Jeníkem jsme měli malou krizi, společné bydlení nám neprospívalo a já na tom psychicky nebyla moc dobře. V lednu jsem také byla nadšená z tenisu, a to jsem ještě nevěděla, co mě v následujících měsících v tomto ohledu čeká.
* V únoru jsem zvládla závěrečnou zkoušku prvního semestru, jednu z těch nejtěžších za celé tři roky, a 14 dní oddechu mohlo začít. První semestr na VŠ zdárně ukončen, vše na první pokus. Nechtělo se mi vůbec nic dělat, nic číst, jen jsem se válela doma. Zapsala jsem si nový rozvrh, ze kterého jsem poznala, že první semestr byl opravdu lehký a rozjížděcí (to jsem ještě nevěděla, co mě čeká ve druháku). Letní semestr začal peklem, najednou jsem musela jezdit do školy už v neděli večer, a zůstavat tam až do pátku. Jediný, co mě drželo nad vodou, byly zajímavé předměty, na které jsem se týden co týden těšila.
* V březnu jsem brutálně nestíhala, bylo toho moc, ale splnila jsem test z angličtiny, a 4 kredity byly lehce na světě. Měla jsem velkou radost, a to se zkouškové ještě ani neblížilo. Pak jsem dostala skvělou příležitost, psát do vesnických novin, ale nějak jsem to nestíhala, takže zůstalo u tří článků, u mých prvních opravdových vytištěných článků.
* V dubnu jsem se zapřísáhla, že si koupím čtečku, a taky se tak o pár měsíců později stalo. Taky jsem se zařekla, že zase konečně začnu hubnout. Vytroubila jsem to do celého světa, ale vydrželo mi to asi dva týdny.
* Květnový článek je jen jeden, asi chápete kvůli čemu, začalo totiž druhé/letní zkouškové. Já snila o tom, jak o prázdninách vyrazím jako au-pair do Anglie, ale poznala jsem, že to nebude tak lehké, a že kvůli mým požadavkům spíš nemožné. Byla jsem sama ze sebe zklamaná, protože jsem nevyužila Erasmus.
* Červen byl synonymem posledních zkoušek a hlavně výletu k moři s mužem a jeho rodinou. Hodně jsem se těšila, ale zároveň se bála, abych se stihla naučit na poslední dvě zkoušky. Můj život se však v červnu obrátil o 360 stupňů, když jsem náhodou našla skvělou brigádu a poznala úžasné lidi. Těšila jsem se na olympiádu i na tenisový Wimbledon. První rok na VŠ ukončen jedničkou ze státnicového předmětu, všechny zkoušky/zápočty jsem dala na první pokus.
* Červenec byl naprosto skvělý, já se jen vznášela na obláčku blaha. Hlavně brigáda/práce mě zaměstnávala a mě to nehorázně bavilo. Vydělávala jsem si vlastní peníze, a i když bych někde mohla mít asi daleko víc, psaní článků je pro mě ta nejlepší brigáda na světě. Za nic bych ji nevyměnila. Navíc mi nabídli dlouhodobou spolupráci, takže jsem byla v sedmém nebi. Také jsem oslavila dvacáté narozeniny a posunula se mezi "cetky". Další velký šok přišel záhy, a to když jsem dostala email, že mě přijímají na kolej. Můj sen se stal skutečností a já se do školy začala těšit o to víc. Poznám nové lidi, do školy to budu mít dvě minuty chůze, poznám konečně pravý studentský život. Červenec byl měsícem splněných snů.
* Srpen - jako vždycky Sázavafest. Letos popáté. Pokazilo se sice co mohlo, ale ani to nám nezabránilo si to s Pistácií užít. Bylo to skvělé, jako vždycky, naše sprnová tradice. Přišla mi má první výplata a já začala nakupovat zbytečnosti o sto šest. Začala jsem také přemýšlet, na co budu šetřit, ale nakonec z toho všeho zase sešlo a já si užívala prázdnin a hlavně čtení.
* V září jsem byla na nervy, všichni už chodili do školy, nebo alespoň měli rozvrh, a já ještě neveděla zhola nic. Také už jsem se ubytovala na koleji, a těšila jsem se na neznámou spolubydlící. Rozvrh jsem si konečně udělala týden před začátkem školy, a jelikož jsem se nechtěla nudit, napráskala jsem si 13 předmětů. Pohádka o tom, jak si chytrá Goov komplikuje studium.
* V říjnu jsem byla trochu vyšokovaná, čekalo mě stěhování v rámci koleje, ke spolubydlící, která se mi ale už na první pohled jevila sympaticky. Všechno dopadlo nejlěpe jak mohlo a patro na kterém doteď bydlím je veskrze velice tiché. Byla jsem nadšená z předmětů, které jsme měla zapsané, a mé nadšení trvalo až do konce prosince.
* Listopad by se dal nazvat tenisovým zázrakem. Jako v transu jsem jela na finále Fed cupu do O2 arény, byla nadšená, fandila a nakonec oslavovala i vítězství. Davis cup jsem sledovala doma, ale na jeho závěru jsem brečela jak želva. Začala jsem trochu chytat deprese, můj rozvrh se po měsíci ukázal jako nejvíc vražedný a já skoro neměla kdy si odpočinout. Těšila jsem se na Vánoce.
* A je tu prosinec. Sice už chytám rapla, protože toho mám moc, ale hodně věcí se mi v prosinci povedlo. 3 zkoušky mám snad úspěšně za sebou a z učení mi sice jde hlava kolem, ale nestresuju se tolik. Stresování začíná hlavně ohledně bakalářky, které už asi do konce třeťáku neskončí (moje téma mi ještě vůbec není jasné, jen vím, že v něm budou rozhodně média). V prosinci jsem také zažila koncert B side bandu s Vojtou Dykem a užívala si tři hodiny plné muziky a smíchu hned z první řady.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 1. ledna 2013 v 13:47 | Reagovat

To já fajn, že jsi měla dobrý rok. Jak vždycky čtu tyhle články divím se občas, jak mám nudnej život.

2 Creencia Creencia | Web | 2. ledna 2013 v 10:57 | Reagovat

Páni, rok plný zážitků a úspěchů, bych řekla! ;) Přeji ti, aby ten 2013 by ještě lepší! ;)

3 slečna Pé slečna Pé | Web | 2. ledna 2013 v 11:29 | Reagovat

máš za sebou opravdu úspěšný rok :)

4 Es. Es. | Web | 4. ledna 2013 v 17:12 | Reagovat

rok plný zajímavých událostí a podstatných zkušeností :)) myslím, že si měla skvělý rok a tenhle bude určitě stejný nebo ještě lepší ! ;))

5 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 4. ledna 2013 v 19:22 | Reagovat

SAZAVA FEST 2013 se pomalu a jiste blizi .)))) huuujii

6 Fée Fée | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 10:23 | Reagovat

Jen doufám, že tenhle rok pro mě bude taky nejlepší, přes všechnu tu maturitu a tak :-)

7 BubblegumBitch BubblegumBitch | Web | 9. ledna 2013 v 18:37 | Reagovat

Obdivuju, jak bravurně zvládáš veškerý zkoušky! :)

8 Ell Ell | Web | 11. ledna 2013 v 13:46 | Reagovat

Vidím, že si měla rok 2012 úspěšný..to ti přeji i v tomto roce :)
Ta brigáda a Vojta Dyk ..to by se mi taky líbilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama