Leden 2013

Osvobozující výdech

25. ledna 2013 v 18:20 | Gooverka

Má nálada se v posledních dnech nesla ve značně depresivním duchu. Čekala mě totiž nejhorší zkouška semestru, nejtěžší zkouška celého mého studia, státnicová prověrka - nazývejte si to jak chcete. Světová literatura mě vždycky zajímala a bavila, ale vše se změnilo s příchodem na Vysokou školu. Dostali jsme docenta, který je půlkou svého srdce Polák (nic proti nim!) a tudíž polskou literaturu bere jako tu úplně nejlepší. Vsadím se, že si žádného polského spisovatele jen tak rychle a snadno nevybavíte. Zkuste se pak učit světovou literauturu (o Anglii jsme se třeba nebavili vůbec) s velkým zaměřením na Polsko a taky na SSSR. Co vám budu povídat, děs a hrůza.

Možná jsem se před zkouškami klepala více v prváku, protože se mi zdá, že teď jsem byla klidnější, i když jsem věděla, že to bude hrůza. Dala jsem do toho opravdu všechno, seděla nad tím 9 dní (z toho jsem se učila maximálně 6) a věřila, že když se na to fakt nevykašlu, projdu.
Dneska nastal den D a já opravdu prošla.
Ještě si to asi ani tolik neuvědomuju, ale veliký kámen mi ze srdce spadl. Sice ještě nemám úplně vyhráno, ale 11 ze 13 předmětů bych měla mít. Teď už mě čekají poslední dva, v zásadě lehčí, předměty, a i kdybych je neudělala, stejně jsem pořád ještě nad 30 získanými kredity. Konečně(!!!) jsem si v kindlu otevřela Žítkovské bohyně a těším se, až se do nich začtu. Po dlouhé době kniha, kterou číst nemusím.
A jak jste na tom vy? Hodně z vás už má určitě prázdniny, takže dodatečně všem gratuluju, a těm, kterým ještě nějaké předměty zbývají, přeju hodně moc štěstí.

15 výhod zkouškového na VŠ

18. ledna 2013 v 12:56 | Gooverka
Těchto 15 bodů jsem našla na internetu, konkrétně na internetových stránkách časopisu ČILICHILI, který naprosto miluju. Celá patnáctka se mi zdá vtipná a hodně pravdivá, takže ke každému bodu sepíšu ještě nějaké moje poznatky. Snad vás to alespoň trochu pobaví. Řekla bych, že zkouškové je nervydrásající bestie, které mi každý rok sebere minimálně(!!!) 2 měsíce normálního života, ale když to všechno zvládnu, nastane nehorázná úleva.
1. Máte univerzální omluvu. "Sorry, mám zkouškový" funguje napříč celým vesmírem. Tak tohle je asi ten nejúžasnější bod. Tuto větu používám hlavně doma a ve velké míře. A jak to vypadá u nás doma? Mamka: V. jdi odklidit ten sníh před domem a pojeď se mnou nakoupit, abych to netahala celý sama. Já: Tak to fakt ne, vůbec nestíhám mami! A tak to platí u všech domácích prací a návštěv příbuzných.
2. Pokud se učíte doma, dostane se vám servis all inclusive - jídlo, příslušenství a bezmezná podpora personálu, který kolem vás chodí po špičkách. Jak kdy. Ale spíše ano. Pokud nejedu na již zmíněný nákup, mamka stejně sama dovalí čokoládu, colu light a energeťáky. Oběd mi dělá také den předem, protože se nepředpokládá, že bych se při učení otravovala vařením.
3. Dle libosti máte k dispozici rodičovskou chatu nebo chalupu. Komfort samoty při studiu vám nikdo neodepře. Tohle platilo stoprocentně o maturitě. Zkouškové není tak vyhrocené, abych musela odjíždět od internetu, protože ten je nejdůležitějším nástrojem komunikace s těmi, kteří dělali tu samou zkoušku před vámi.
4. V rámci prokrastinace dokoukáte všechny seriály a filmy.
Další hodně pravdivý bod. Učím se půl hodiny, nechápu to, mám toho dost. Vsugeruju si, že si potřebuju odpočinout a pustím dva seriály. Akorát mě trochu štve, že na začátku ledna je vždycky seriálů nejmíň, nebo se teprve rozjíždí.

Rok 2012

1. ledna 2013 v 12:33 | Gooverka
Každý rok, taková moje tradice, píšu souhrný článek o tom, co pro mě předešlý rok znamenal. Ráda se podívám zpátky, hlavně na to dobré, a oživím si nádherné chvíle. Je tu ale takové klišé. Všichni chceme, aby další rok byl úspěšnější než ten předešlý. Já bych si to přála také, ale když jsem si po sobě přečetla tento článek, usoudila jsem, že by mi stačilo, kdyby rok 2013 byl stejně dobrý, jako byl ten s dvanáctkou. Jen škoda toho jeho konce, který se nepovedl až tak úplně podle mých představ. Na mnoho věcí si jistě věrní "fanoušci" pamatují, pro někoho tento článek bude plný novinek. Tak jdeme na to ...