Květen 2012

cestovní mánie

22. května 2012 v 19:26 | Gooverka
Chtěla jsem odjet jako au-pair do Anglie, zlepšit si angličtinu, vydělat nějaké peníze. Nakonec jsem podlehla své lenosti, ale pořád něco takového plánuju. Možná příští rok o prázdninách, možná až dokončím bakaláře. MOŽNÁ někdy. Moje lenost taky způsobila, že jsem neměla ty koule přihlásit se na Erasmus, a vyjet někam alespoň na tři měsíce. Ne lenost, spíš strach. Ale ne z neznámého, spíše ze zařizování a všech problémů.
Upřímně miluju angličtinu a všechno co je anglické. Miluju hlavně Londýn. Francoužštinu jsem studovala 4 roky, neumím skoro nic, snad mám ale alespoň nějaké základy. Miluju i to, jak třeba zní španělština nebo italština. Chtěla bych se víc učit jazyky, škoda, že na fakultě to po nás nechtějí.
Tento článek má být něco jako wishlist, spojený s tím, kam bych se chtěla ještě podívat. Jsem realistka, vím, že se třeba nikdy nedostanu do Afriky nebo Asie (ale kdo ví?). Dávám sem místa, která jsou pro mě dostupná, většinou je to Evropa.
Mezi mé největší cestovní zážitky patří asi Řím (zejména Vatikán), Florencie, Brusel, Bratislava, Budapešť a Londýn.

Francie - kdo by ji nechtěl vidět. Potkat šarmantní francouze, nakupovat v jejich obchodech, procházet se večerní Paříží. K jejich kultuře nemám tak blízko, ale myslím si, že Paříž rozhodně stojí za vidění.

NYC - to už je něco jiného. Jestli polovina lidí zbožňuje Paříž, já zase New York. Z hodin anglické koverzace o něm vím všechno, hlavně o památkách (rádoby památkách) a zajímavých muzeích. Ale nic z toho bych ani vidět nemusela, stačilo by mi jít tímto městem, pozorovat typické žluté taxíky, lidi okolo a užívat si tepající město. Až budu "velká" rozhodně si na letenku našetřím, to vím určitě.

Londýn - miluji ho asi stejně jako NYC. Londýn je díky bohu daleko blíže než New York, takže není tak velký problém prohlédnout si ho. Byla jsem v tomto městě dvakrát, ale spíše narychlo. Nestihla jsem budovy parlamentu, Westminster Abbey apod. Naopak jsem zase byla v London eye nebo Toweru, viděla jsem i Stonehenge. Strašně ráda bych si s sebou prostě vzala jen průvodce do kapsy a šla se projít, bez nějakého většiho cíle. Z vlastní zkušenosti vím, jak nádherné je to město, když se jen touláte.

Barcelona - malé španělské přání. Tím centrem je pro mne asi Sagrada Família. Naprosto pozoruhodná stavba. Mám hrozně moc ráda Španělsko (byla jsem v této zemi jednou s rodičema, bohužel jen na válecí se dovolené). Nebudu zastírat, že všechna ta láska pochází i díky oblibě Rafaela Nadala. :DD :))

Jsou ale i další města a země, které bych chtěla vidět. Tokiem a Dubaí začínaje, Islandem, Hollywoodem a Amsterdamem konče. Máte na vašem seznamu nějakou jinou zemi/město, které toužíte vidět?