Únor 2012

První týden letního semestru a nehorázné vyčerpání

24. února 2012 v 20:41 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Na úvod bych chtěla konstatovat, že na blog pravidelně nepřispívám a ani nebudu. Opět mi začala škola, děje se hodně věcí a já každý den přijdu do bytu vyčerpaná a bez chuti něco někomu popisovat. Stejně by vás asi den po dni nového semestru nezajímal, takže to shrnu. Jedním slovem - HROZNÝ!!!
Nejen, že první zimní semestr byl zahřivací, ale já k tomu ještě byla děsně naivní. To je přece normální, mít školu od pondělí od večera do čtvrtečního odpoledne. Krásně se v pondělí vyspím, pak jedu do školy a ve čtvrtek večer jsem doma a uživám si volného pátku. V druhém semestru? NEEXISTUJE. Poprvé jsem jela v tu zakletou nedělní šestou hodinu, kdy jezdí každý vysokoškolák na privát nebo na kolej. Vlak byl naprosto narvaný, to samé dneska, ve tři hodiny. Dvacet minut stání ve vlaku mě dokáže pěkně otrávit (teď mě asi ukamenují ti, kteří jedou "na stojáka" daleko déle :D). Nejen, že v neděli večer už jsem v Perníkově, ale navíc mám v pondělí od osmi od rána do čtyr. Středoškolák mávne rukou, ale na vysokoškolské úrovni je to něco jiného (plus ještě když máte opravdu sedět na místě 120 minut 4krát za sebou). Ale ne, nebudu si dál vylévat srdíčko, jsem na VŠ, tady už se na nějaké úlevy nehraje.
Další věcí je nálož předmětů, kterou jsem si "chytře" zařídila. Minulý semestr byl zahřívací, takže i 9 předmětů se mi zdálo mnoho. Teď jich mám jedenáct a půlka z toho jsou ústní těžké zkoušky, takže zimní semestr byl pohádka. První týden se nesl opět ve znamení zastrašování nás (viz. kolem 40 knih, které máme mít přečtené do konce semestru a asi triliarda seminárek a referátů). Jediné, co mě hřeje srdce, je pár úžasných předmětů. Začla bych asi předmětem zabývajícím se PR - public relations. Jsem nadšená, přednáší nám to ženská, která komentovala tenisové zápasy (ááách), a která je jedničkou ve svém oboru. První přednáška byla strašně zajímavá a já se těším na ty další. Jsem hrozně ráda, že o tu mediální výchovu nepřijdu. Dále se mi líbí předmět nazvaný Dějiny střední Evropy - je to středoškolský dějepis, a já z něj maturovala, takže strach nemám a i mě to baví. Stylistika bude taky zajímavá, budeme rozebírat texty českých spisovatelů, navíc na tento předmět máme "pohádkovou babičku". Opět mě hrozně baví Česká literatura, kterou navazujeme a budeme se zajímat o dvacáté století. I rétorika bude zajímavá, třeba se trochu zlepším v ústním projevu (i když já na něj asi měla vždycky talent, už proto, že jsem na prvním stupni vyhrávala všechny recitační soutěže). Mám i další předměty a můžu zatím říct, že není ani jeden jako minulý semestr, že by mě vyloženě nebavil a nechtěla bych na něj.
Nebudu tu vykládat o vyčerpání, které mě každý den postihne. Mám totiž tři dny dost dlouhé, do čtyř nebo do pěti. Musím si prostě znovu zvyknout. Ani můj osobní život není tak úžasný jako býval. Nechci to tu rozpitvávat, je to jen moje věc, ale tento týden byl krizový z mnoha jiných důvodů. Není proto divu, že jsem se strašně moc těšila domů, na svou milovanou postel, na své rodiče, na narvanou lednici a hlavně na horkou vanu.

Nechuť číst

15. února 2012 v 11:43 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY

Přepadla mě nechuť. Mám doma asi 5 časopisů, ale nějak mě nebaví je číst. Mám doma asi 10 knih, všechny bezesporu zajímavé, ale nechce se mi do nich. Filmů mám stáhnuto mnoho, ale nemám na ně náladu. Jediné, co mě drží, jsou seriály, ale na ně musím většinou čekat dlouho, takže to také není tak slavné. Chtěla jsem jet na hory (miluju lyžování!!), protože letošní podmínky jsou snad nejlepší za dlouhou dobu. Bohužel počasí nepřeje, pořád sněží, je až moc velká zima atd atd, takže to furt oddaluju. Poslední týden prázdnin, rozvrh zapsán (netřeba dodávat, že první semestr byl rozjížděcí, letní ovšem bude masakr). Valentýna ani svátek jsem tento rok skoro neslavila, nějak nebyla ta správná nálada.
Představte si, jenom na období 19. století jsem odesílala seznam 19 přečtených knih (dobře, 4 z toho jsem skoro nečetla). Ale i tak toho bylo dost (když ještě přičtu všechny ty oborné kraviny), takže má nechuť je opodstatněná. Četla jsem jak blázen celý semestr, tak teď potřebuju volno. Strašně se těším na své narozeniny, které mám sice až za 5 měsíců, ale vím přesně, co si budu přát. Elektronickou čtečku knih, abych nemusela pořád sedet u počítače s PDF knihami a ničit si oči. Co vy říkáte na toto "zařízení?" Všem kolem bych ho vymluvila, protože k normálnímu životu mi přijde nesmyslné, ale když studujete literaturu, a polovinu knih jde sehnat jen elektronicky, má to své opodstatnění.
Strašně se těším na jaro. Až vytáhnu svou oblíbenou chlupatou vestu, až budu moct nosit podpatky, a až nebudu mít tak hnusně suchou kůži.
A ještě vám chci vymluvit jeden film. Natočený je úžasně (knihy jsou bestseller), ale na mne to zanechalo strašně hnusný dojem. Mluvím o filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Film sám o sobě byl super, šlo jen to, jak hnusně realisticky to bylo natočené. Rozhodně nedoporučuju na to jít do kina (to je ještě silnější zážitek), a už vůbec ne se na to dívat večer s přítelem. Nikdy, nikdy, nikdy. Řeknu vám jen jedno, po shlédnutí filmu mi bylo fakt špatně a na Jeníka jsem nechtěla ani sáhnout. (Jo, je to o dost hnusném znásilnění a dalších hrozných věcech).

Jak zakončit první semestr

7. února 2012 v 17:10 | Gooverka

Jak jste se mohli dočíst v jednom z předešlých článků, čekala mě včera poslední, ale za to zákeřná zkouška. Celý týden jsem ležela v učení (prvních pár dní jen tak symbolicky). Poslední dny jsem ani nebyla tak nervózní, jako jsem vždycky. A proč? Pár obdobím jsem nerozumněla tak dokonale, ale spoléhala jsem na to, že se ukáže mnou postrádané štěstí, a hlavně, že přece jenom jsem tomu čas věnovala, tak se to prostě nějak vyvrbí. Když jsem se spolužákama, kteří už byli na prvním pokuse bavila, s hrůzou jsem zjišťovala nové a nové informace, které po nás docent chce, abychom uměli. Panika se v mojí hlavě objevila snad jen na pár minut, pak už jsem to nechala všechno osudu, a na řadu šla jako třetí. A víte co? Nemohla jsem si přát lepší otázku. Ještě večer před zkouškou jsem taťkovi říkala, že bych ze všeho nejvíc chtěla dostat Egypt a speciálně sochařství. Netřeba nic dodávat, dostala jsem ho. Když jsem seděla na potítku a měla sepsaná základní díla, sama sobě jsem si říkala, že jestli to nedám, tak jsem dilina. Docent byl milejší než na přednáškách. Když jsem ze sebe vychrlila všechno, co jsem veděla, zeptal jsem mě jen na pár základních otázek, které jsem tak nějak věděla nebo odvodila, a zapsal mi zápočet. Mému vítěznému tanečku štěstí se celá chodba smála.
Takže jo, mám všechno. Ze třiceti kreditů jich mám třicet (ještě čekám na ohodnocení seminárky, ale doufám, že ji budu mít v pořádku). Prázdniny můžou začít. Jsem nemálo šťastná a těším se dokonce i na druhý semestr, protože předměty vypadají zajímavě. Kdybych měla zhodnotit svůj první semestr na vysoké škole, zhodnotila bych ho velice kladně. Nejvíc pyšná jsem hlavně na známky, které mám zapsané v indexu. Systém tří měsíců chození do školy a dvou "učících se" mi víceméně vyhovuje. Předměty také skvělé, hlavně se budou hodit pro to, co bych v budoucnu chtěla dělat. Všem vysokoškolákům pevné nervy pro zvládnutí posledních zkoušek. :)))

Doporučené kosmetické produkty - únor 2012

3. února 2012 v 19:01 | Gooverka |  MÓDA, STYL
Předem se omlouvám za kvalitu fotky, ale bohužel nemám k dispozici jiný foťák, než ten v mobilu. Na mém profilu na FB jsem vám slíbila, že udělám opět nějaký článek o kosmetických produktech, které se mi osvědčily. Velice ráda si čtu takové články, protože se ráda inspiruju, tak snad i ten můj inspiruje vás. Dozvíte se tu něco málo o dekorativní i pleťové kosmetice.

1,2) Na obrázku můžete vidět dva pleťové produkty od Ryoru. Tato značka je v poslední době známá nejen svou dobrou cenou, ale hlavně kvalitou, která ceně naprosto neodpovídá. I já jsem se nechala zlákat a zkusila si koupit dvoufázovou odličovací emulzi a čistící pleťovou vodu. Oba produkty můžu vřele doporučit. Minule jsem psala o Nivee a její pleťové vodě, která mi také vyhovuje, ale Ryor mě naprosto překvapil. Odličovací emulze je skvělá, stačí málo a make-up i řasenka jsou pryč (tzv. nemusíte si drhnout obličej). Jediné co mi trochu vadilo byla absence nějaké vůně - ale to není podstatné. Ještě větší dojem na mě udělala pleťová voda, která mě sice poprvé trochu štípala, ale účinky jsou báječné. Nejen, že cítím, že má pleť je čistá, ale je i hebká, a to hodně dlouhou dobu.
3) Dalším báječným produktem je rtěnka od Kate Moss z Rimmelu - já ji mám v odstínu 03. Myslím si, že většina z vás ji zná, protože se o ní už taky dlouho píše. A můžu všechny doporučení jen potvrdit. Je skvělá. Má krémovou konzistenci, takže je trochu hutnější. Když máte popraskané rty, tak ty praskliny trochu zvýrazní, takže já pod ní vždycky použiji nějaký balzám, aby se mi rty vyhladily. Drží docela dlouho (na rtěnku za asi 129 kč). Nejlepší je na ní asi ta skvělá "tělová" barva a příjemná vůně.
4) Dalším mým oblíbencem se stal make-up od Dermacolu v tubě. Hledala jsem dlouho nějaký korektor, a všichni básnili zrovna o tomto. Můžete ho používat i jako make-up, ale je hodně hutný, takže se více hodí jako korektor. Stačí ho opravdu jen trochu a zakryje všechny pupínky a mně dokonce i kruhy pod očima. Za 129 kč učiněný zázrak.
5) Posledním produktem je pudr Stay matte od Rimmelu. Nějaký pudr jsem nutně potřebovala a tenhle se mi zdál i díky své ceně (asi 99kč) v pohodě. A taky že jo. Až pak jsem na něj četla všechny pochvalné recenze a zase mohu jen potvrdit. Poměr kvalita a cena neodpovídá. Asi to nejlepší, co za tak malé peníze můžete sehnat.

Doufám, že se vám článek líbil, a že mi taky doporučíte nějaký svůj oblíbený produkt, který bych mohla vyzkoušet.