Listopad 2011

jeden z mnoha deníkových zápisů

20. listopadu 2011 v 17:48 | Gooverka

Napadlo mě, že bych opět měla sesmolit nějaký článek - těm, kteří prahnou po tom, jak se mám.
Mám se docela dobře. Nebudu zatajovat skutečnost, že jsem skoro celý týden byla doma. Ve středu jsme měli rektorské volno, ve čtvrtek byl svátek a v pátek nemám výuku. Krásně jsem si od úterního večera lebedila doma. Slibovala jsem si, kolik věcí stihnu udělat, zařídit, napsat atd. Jenže se s tím vysokoškolským životem stávám čím dál línější, takže jsem skoro nic nestihla, a už je neděle večer. Ale hlavu si z toho rozhodně nedělám. Proč taky.
S hodně lidma, kamarádama, kteří jsou taky první rok na vysoké, jsem se shodla, že tyto Vánoce budou první, které nebudou prázdninové. Snad si stihnu dát nějaký předtermín a nějakou zkoušku udělat už před vánoci, ale stejně. Celé vánoční prázdniny budu zahlecná učením - jediný, co je na tom pozitivního, je to, že už alespoň budu vědět, co se mám učit. Jupíjej.
Nemůžu uvěřit, že už uběhlo tolik doby od třetího října a mého nástupu na vysokou. Strašně rychle to všechno letí. 4 dny v Pardubicích jsou absolutně nic. Třikrát se vyspím a jsem zase doma, fakt mi ten čas tam strašně utíká. To nejpozitivnější co mě teď napadá je asi to, jak jsme se sešli na bytě. Mám z toho upřímnou radost. Nikdy jsem si ani nepomyslela, že si holky budou s Jeníkem tak rozumnět, a že budeme vážně bezva čtyrka.
S holkama se v pondělí chystáme na Rozbřesk (jsme asi vážně poslední holčičí publikum, které to ještě nevidělo :D). Docela se těším, protože Stmívání mám docela ráda, ale nevím o tomto díle ani ň, takže doufám, že mě to mile překvapí.
Ještě poslední doporučení. Byli jsme v kině na Perfect days, a to vám doporučuju. Je to úžasná oddechovka a Ondra je v tom naprosto nejlepší. Taky už jsem konečně viděla Aloise Nebela, a taky dost zajímavej film - tu animaci dělali ve vedlejším městě, takže jsem na ten film právem pyšná.
Všem vám přeju úspěšné vykročení do nového týdne. Snad uteče rychle.

kosmetická příručka

15. listopadu 2011 v 17:41 | Gooverka |  MÓDA, STYL
Jak všichni dost dobře víte, jsem maniak na kosmetiku. Nejvíc mě potěší blog, kde můžu najít nějaké kosmetické vychytávky a doporučení, a pak je sama ráda zkouším. V tomto článku vám chci ukázat pár kosmetických věcí, které patří mezi mé nejoblíbenější. Byla bych ráda, kdyby ste mi do komentářů napsali váš názor a třeba vaše oblíbené produkty.
1. Make-up jsem dlouho nepoužívala, ale tenhle rok mě to zase chytlo, takže jsem pátrala po novém. Asi 3 roky mám jeden a ten samý od Miss Sporty. V té době co jsem si ho kupovala, stál nějakých 50 kč, a proto jsem si ho vzala. Už mi ale nevyhovuje, protože je na mě moc světlý, a tak jsem chtěla nový. Do oka mi padl všude vychvalovaný Dermacol Acnecover. Měl by vám pomáhat i s akné a dobře krýt. Chtěla jsem ho i kvůli jeho příznivé ceně (nechtěla jsem za něj vyhazovat 250 kč), takže 139 kč pro mě bylo rozhodující (po slevě jen 110kč). Měla jsem ho na sobě zatím jen dvakrát, ale vidím mnohonásobný rozdíl oproti tomu starému. Né že by akné zakrýval, po nanesení akné prostě není. Zatím mohu jen vřele doporučit.
2. Mám bohaté zkušenosti co se týče pleťových vod - zkoušela jsem i ty dražší, ale mým jednoznačným favoritem pro tento rok je Nivea. Opět sem nechtěla nic drahého (po slevě mě stál asi 85 kč) a této značce věřím. Dost mě překvapil. Má nádhernou vůňi a po nanesení je moje pleť naprosto čistá, krásně voňavá a hebká. Oproti např. Clean and Clear, učiněný zázrak.
3. Poslední měsíc se neobejdu bez urychlovacího spreje na nehty. Je to zázračná věcička od Avonu. Nalakujete si nehty, necháte pár minut zaschnout a pak nastříkáte tímto výrobkem. Nehty jsou ihned suché (při sebemenším pochybu nemáte lak nikde po sobě) a nádherně se lesknou. Lakovat si nehty bez něj - už nikdy víc.
4. Sprchový gel - jak jinak než znovu od Avonu. Na umytí mi stačí normální mýdlo, ale jelikož mám jako Avon lady hodně slevy, chtěla jsem tento voňavý zázrak vyzkoušet. Měli jsme doma už hodně sprcháčů, ale tomuto se nic nevyrovná. Voní po něm celá koupelna (jako asi po každém sprcháči), ale rozdíl je v tom, že ho na sobě cítíte ještě dlouho po umytí. I můj Jeník se mě každý den večer ptá, čím to tak hezky voním. Nikdy jsem totiž nezažila, že bych po umytí sprcháčem ještě takhle dlouho voněla.
5. Jsem úchyl na krémy na ruce. Nevyzkoušela jsem jich mnoho, ale tento od Avonu u mě jednoznačně vede. Dříve jsem hodně používala od Dermacolu - takový ten růžový, co krásně voní, ale tento krém od Naturals mě uchvátil. Nejen, že má nádhernou jahodovou vůňi, ale ruce mám hebké ještě hodinu po nanesení a krásně se vstřebává. Od Avonu mám dokonce dva (ten druhý je na zimu) a i ten mi vyhovuje.
6. Posledním produktem, se kterým se vám chci pochlubit, je tyčinka od Garnier - Pure Active. Mám ji už přes čtvrt roku a zatím je skoro plná. Je proti akné a nutno říct, že opravdu pomáhá - alespoň mně. Večer ji nanesu na akné a ráno je krásně vysušené. Sice stojí docela hodně, na tak malou tyčinku, ale vyplatí se to, protože skoro neubývá.

Jestli jste moje hemzy dočetli do konce, jsem moc ráda. Doufám, že i vy mi napíšete svůj názor a své tipy.

premiéra - konečně

12. listopadu 2011 v 14:48 | Gooverka
Jsme tu i se slibovaný videem. Nečekejte zázraky, kdovíjaké záběry ani nějaké převratné myšlenky. Myslím, že na pondělku je nejlépe vidět, jak střelený jsme. Neberte všechny naše kecy vážně :))
Musím říct, že to byla fakt dost zábava a klidně bych to za nějaký čas zopakovala. Pistácie byla jednoznačně lepší, co se mluvení na kameru týče, takže jsem všechno vysvětlování přenechala jí. Jsem ráda spíš za kamerou, stříhám záběry a vymýšlím scénky. Doufám, že nám napíšete do komentářů, jak se vám to líbilo, a jaký z toho máte dojem.


Premiéra se nekoná, ale ...

2. listopadu 2011 v 17:36 | Gooverka
Pistácie náhle onemocněla, takže natáčení vysokoškolského života je přesunuto na příští týden. Nicméně, aby vám to nebylo líto, vymyslely jsme, že vám sem dáme alespoň video, sestavené z našich fotek a videí. Skoro všecha videa jsou ve špatné kvalitě a převrácené, ale nejde o to co na nich je, spíš o tu atmosféru. Nejvíc jde právě o ten smích, který je všudypřítomný. Spousta fotek je vážně otřesných, jsme tam nenalíčený, unavený z cesty do zahraničí a další. Je tam vidět strašně moc změn účesů, hubnutí či tloustnutí, změna oblečení a stylů a různé další věci. Jde o tu finální podobu, samozřejmě. Na posledních fotkách se samy sobě líbíme. Toto video je takové nacvičení si stříhání videa, dodávání hudby a takových dalších věcí, takže ho berte s rezervou.
V tento moment a s tímhle videem o nás ztratíte všechny iluze - hlavně o mé normálnosti. Vážně vás chci upozonit, že ta videa jsou stará, takhle divně já normálně nemluvím, takže to všechno berte s rezervou. Snad těch deset minut nějak přežijete - nešlo to udělat kratší, no!!!
Hlavně doufám, že mě poznáte!! Jsem ta menší, skoro černovlasá! :D