Září 2011

Možná o mně nevíte, že .....

25. září 2011 v 18:00 | Gooverka
Nemám žádné nápady na smysluplný článek, tak se pokusím o to, dát dohromady věci, které jste o mně třeba nevěděli.

že řidičák mám už skoro rok, a všechny moje fobie z řízení skoro zmizely. Věřím si každým dnem více.
že (když už jsme u toho auta) mám v autě stará CD, a když jedu sama, volume letí doprava.
že můj vztah s Jeníkem byl jedna velká náhoda. Potkali jsme se v době, kdy jsem se rozhodovala mezi dvěma dalšíma klukama a absolutně jsem nečekala, že si nakonec vyberu toho třetího.
že se neobejdu bez kafe. Každý den musím mít alespoň jedno, nejlépe ráno nebo během dne.
že jsem (asi jako každá druhá holka) úchylná na kosmetiku, boty, doplňky a hlavně kabelky!
že můj pokoj je perfektně slazen do modro-hnědo-žluta.
že jsem svůj první francouzský polibek dostala v sedmé třídě.
že jsem velký fanoušek Harryho Pottera (a kdo ne?).
že tento blog mám už přes 4 roky a nikdy jsem neměla pauzu, nebo něco takového.
že miluju Marilyn Monroe (dokládají to dvě knihy v mé knihovničce o její záhadné smrti, hrnek a dva plakáty v mém pokoji). Jediné co potřebuji je triko s jejím portrétem.
že mám růžovou mp4, i když to zrovna není moje nejoblíbenější barva.
že se svojí nejlepší kamarádkou jsme jedno tělo už od osmé třídy. Někomu by mohlo vadit, že všechno děláme spolu, ale kdo z vás to má?
že své nejlepší přátele jsem potkala na střední. Většina z nich byli moji spolužáci a lepší kamarády už asi nenajdu.
že kdybych mohla někde strávit celý den, byl by to den v knihovně.
že se hrozně bojím slepic, od té doby, co mě jedna klovla do prstu u nohy.
že jsem jako malá nikdy nechtěla být princeznou, sestřičkou nebo letuškou. Můj sen byl vždycky stejný - a ať se jednalo o zpěvačku, tanečnici nebo novinářku - vždycky jsem chtěla hlavně být středem pozornosti.
že mám prsa velikosti C-D a vždycky jsem si je chtěla nechat zmenšit.
že ačkoliv je v Anglii zima a pořád prší, je to má vysněná země, a miluju všechno co je typicky anglické. Tu jejich hrdost, že mají královnu, jejich čajové dýchánky, tu naprosto odlišnou mentalitu a nejvíc ze všeho ty nádherné anglické vesničky.

Třeba mi do komentářů napište, co ste o mně věděli, a co je pro vás úplnou novinkou.

WednesdayWishes 21.9

21. září 2011 v 12:21 | Gooverka
Jojo, hodně jsem tuto rubriku zanedbávala, ale ani mě to nijak nemrzí, stejně nevím, co bych si v minulých dnech přála.

1...) Aby rozvrh dopadl podle mých představ, já měla alespoň jeden volnej den a zvládla všechny vysněné předměty přihlásit.

2...) Mým velkým přáním, pro nadcházející týdny je, aby sme ten náš byteček dozařídili a začali v něm skvělý studentský život, protože se na to moc a moc těším.

3...) Aby nám to s Jeníkem vyšlo, a my prožili skvělý rok. V jednom bytě, v jedné posteli.

4...) Abychom se sešli. Ta naše stará středoškolská parta, a aby to bylo super, tak jako vždycky.

5...) Aby mi kšefty s Avonem vycházely jako doteď. Mají nejlepší pleťová mléka, sprcháče a mnoho dalšího, za dobrou cenu.

posun ve vysokoškolském životě

13. září 2011 v 18:57 | Gooverka


Už dlouho vás tu štvu tím, že mi škola začíná až v říjnu, ale dneska se to všechno trochu obrátilo proti mně. Prázdniny nejsou jako prázdniny. Jak všichni dobře víte, budu chodit na vysokou do Pardubic, na obor historicko-literární studia. Kolej jsem nedostahala - bydlím pouze 50 km od Pardubek, takže začalo shánění bytu. Můj milý si usmyslel, že nechce bydlet doma, protože by opravdu dost dojížděl a možná, že se mu i dost dobře Pardubice zálibily. Po dvoutýdenním hledání bytu, pro 4 lidi, se na nás usmálo štěstí a my opravdu máme byt. Přímo v centru, za dobrou cenu. Bydlíme ještě s mojí nejlepší kamarádkou (Pistácie) a další skvělou holčinou. Je dost zázrak, že po několika zádrhelech ten byt opravdu máme. Je hezký, částečně nově zrekonstruovaný, sice bez postelí, ale to je tak jediné co mu chybí. Skvělá lokalita a vyhlídka úžasného roku s mým milým a skvělejma kámoškama. Co víc si přát? Akorát, že kolem bytu je milion záležitostí, musíte běhat po úřadech, skládat kauce, průběžně navážet věci, a hlavně rozmýšlet, co a kam umístíte.
Asi to tak mám jako jediná, ale já se do tý školy opravdu dost těším. Těším se na vysokou už od prváku na střední, na tu svobodu, na tu zábavu a hlavně, že konečně budu studovat jen to co chci. Žádná matika, žádná bilogie. Prostě jen čeština a literatura, angličtina a nějaké ty základy společenských věd - no není to nádhera?
Začala jsem dost vážně uvažovat o stipendiu. Sice bych musela mít samé jedničky, ale ta odměna je dost vysoká. Zaplatila bych tím celý nájem a ulehčila bych tak svým rodičům - docela lukrativní brigáda. Vím, že to zní dost sobecky a namyšleně, přece si nemůžu říct, že ze dne na den budu mít samé jedničky. Ale hrozně mě láká ta představa, že si budu moct zaplatit víc věcí sama a nebudu muset furt vysávat rodiče, protože tenhle měsíc toho bylo z hlediska peněz fakt hodně a ještě nekončíme. Na druhou stranu, vím, že na to mám. Jsem studijní typ a jak všichni moc dobře víte, když něco opravdu moc chci, dokážu si za tím jít a nepolevovat. Je jasné, že se nejdřív musím seznámit s učivem, s profesory a zjistit další hromadu věcí. Toto jsou spíš jen předběžné nápady a brigádu si budu muset najít tak jako tak.
Já mám ještě cca 20 dní na zařizování, chození ven s kamarády a užívání si posledních letních paprsků. Všem středoškolákům přeju pevné nervy do začátku, ty se totiž vždycky hodí.

nějaké fotky z Partičky

9. září 2011 v 15:01 | Gooverka
Jak všichni víte (hlavně ti na FB), jela jsem na druhé natáčení Partičky. Poprvé to bylo naprosto super a podruhé to nebylo o nic horší. Byl tam host a točili jsme speciální díl, ale nebudu nic prozrazovat, až to bude aktuální, napíšu sem abyste se dívali. Tento článek bude jen a jen o fotkách a mých komentářích k nim. Když jsme byly s Pistácií na tom prvním natáčení, všichni víte, že jsme seděly v druhé řadě. Díl ve kterém budeme se bude vysílat v PONDĚLÍ 12. září, tuším že někdy kolem desáté hodiny na PRIMĚ. Takže kdo si nás nechce nechat ujít, koukněte na to. Určitě to ještě napíšu na FB, takže kdyžtak to sledujte tam. Tady kdyžtak najdete upoutávku, kde jsem v prostřihu v druhé řadě přesně veprostřed vidět. Schválně, vidíte mě? :D

Nejlepší filmy roku 2011 - máte stejný názor??

2. září 2011 v 17:02 | Gooverka |  FILMY, KNÍŽKY

Tento článek věnuji několika filmům, které mě v letošní sezóně něčím nadchly, a které podle mě stojí za vidění. Doufám, že mi v komentářích necháte svůj názor a třeba i připíšete nějaké další. Tyto filmy jsem převážně všechny viděla v kině a vím, že je jich ještě tak dalších 10, které jsem v tomto roce neviděla, ale chystám se na ně - ať jsou z ledna nebo ze září.

LEDEN
Na vlásku - Tangled -
Byla jsem na něm v kině, protože už z traileru bylo jasné, že tenhle animák bude naprosto vyjímečný. Vtipy jak pro starší, tak pro ty nejmladší a příběh naprosto super. Zjistila jsem, že se mi animované filmy někdy líbí daleko víc, než ty normální. A pohádka Na vlásku se zařadila mezi mé nejoblíbenější animáky.
ÚNOR
Varieté - Burlesque - Tento muzikál nemusím ani zmiňovat, před pár týdny jsem tu o něm psala. Ch. Aguilera a Cher v hlavní roli, neokoukaný příběh a v závěsu naprosto dechberoucí muzika.
Černá labuť - Black swan - Jeden z nejlepších filmů na mém seznamu vůbec. Viděla jsem ho jen jednou, v kině a mrazí mě ještě teď, když si na to vzpomenu. Sice drama, hodně o psychice, ale nádherné prostředí baletek, ještě lepší hudba a nepřekonatelná Natalie Portman v hlavní roli. Ještě dnes nevím, co si mám myslet o příběhu, ale jelikož jak sami vidíte, to na mě udělalo takový dojem, řadím ho mezi nejlepší filmy. Film dostal Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli.
BŘEZEN
Odcházení - Leaving - První a poslední film z tvorby Václava Havla. Už před rokem, kdy jsem četla jeho Audienci, se mi absurdní divadlo líbilo. Snímek Odcházení mě pobavil a hlavně utvrdil v tom, že existují spisovatelé s naprosto jedinečným stylem psaní. Není to film, který si pustíte na dámské jízdě, ale jde o to zase vidět něco nového, a nekoukat pořád jen na romantické komedie.
Králova řeč - The King´s speech - Na tento film jsem se těšila už půl roku předem, když mi o něm má mamka, učitelka angličtiny, řekla. Popsala mi velice zvláštní příběh krále, který koktal a zasadila mi ho do historie Spojeného království. Já, největší milovnice Anglie a všeho s ní spojeného, jsem se těšila, jak tento dlouho očekávaný film režisér pojme. Obsadil skvělého Colina Firtha, Helenu i Geoffreyho Rushe a udělal z nich velice vyjímečnou trojici. Film dostal mnoho oskarů, ale hlavně dostal ty čtyři nejceněnější - za nejlepší film, režii, herce v hlavní roli a scénář.
KVĚTEN
Piráti z karibiku: Na vlnách podivína - Pirates of the Caribbean: On stranger tides - Také dlouho očekávaný film s neméně skvělými herci v hlavní roli. Byla jsem na něm v kině dvakrát a líbil se mi. Některé pasáže by se sice daly vystřihnout, protože byly až moc zdlouhavé, ale režisér splnil svůj úkol bravurně, když přihlédneme k tomu, že neměl k dispozici ani Orlanda, ani Keiru.
Rychle a zběsile 5 - Fast five - Filmy z této série jsou některé méně či více povedené. Pětka se mi ale líbila skoro ze všech nejvíc. S přihlédnutím na skvělej soundtrack, fešáka Vina Diesela a zase nový příběh, tento film řadím mezi ty povedenější v tomto roce.
ČERVEN
X-Men: První třída - X-Men: First class - Aneb jak to všechno začalo, v pořadí už čtvrtí xmeni. Nikdy jsem neviděla ani jeden ze čtyř dílů, možná jen matně. Zásluhou Jeníka jsme na tomto filmu byli v kině a ačkoliv se mi takové sci-fi filmy nelíbí, tenhle je jeden z těch nejlepších.
ČERVENEC
Harry Potter a relikvie smrti, druhá část - Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2 - Nejočekávanější film tohoto roku. Byla jsem na mě třikrát, a to nekecám. Poprvé a s dabingem jsem si nebyla jistá, jestli jsem více zklamaná, nebo nadšená. Neměla jsem vlastně žádný pocit. Podruhé s titulky jsem obdivovala náš naprosto skvělý dabing a říkala si, že mě při některých scénách mrazí v zádech a užívala si podruhé všechny vtipné momenty. Napotřetí už jsem věděla přesně do čeho jdu a můj názor je takový, že se některé scény mohly udělat lépe, ale zase nadruhou stranu režisér udělal to nejlepší co bylo v jeho silách. Představte si dělat jednu knihu nadvakrát, vymyslet, co bude v té první části atd atd.
SRPEN
Muži v naději - Byla jsem na něm před pár dny a nadšená jsem ještě dnes. Ženy v pokušení se mi líbily, ale neviděla jsem na nich nic tak úžasného jako všichni okolo mě, a proto jsem nedočkavě očekávala premiéru Mužů, protože vtipný trailer jsem v kině viděla snad stokrát. Nevěděla jsem, o čem příběh bude a mile mě to celé překvapilo. Nejen hudba, kterou měl na starost J.P. Muchow, ale i kostýmy a zvláště herci se sešli jak nejlépe mohli. Nebylo tomu co vytknout. Ale každý má jiný vkus, vidím to dnes a denně, a co se líbí mě se nemusí líbit někomu jinému. Názory na tento snímek se dost liší, ale já jsem v té skupině nadšených diváků, kteří doufají, že všechny České lvy dostane právě tento film. Něco tak vtipného v českém filmu totiž už dost chybělo.

Tak to by bylo ve zkratce. V kině jsem tento rok byla na opravdu hodně filmech, toto je možná tak 1/3 z nich. Dala jsem sem opravdu jen ty, které mě něčím zasáhly, ale jinak jich samožrejmě bylo daleko víc, které by stály za zmínku.