Srpen 2011

chci/potřebuji - Autumn 2011

28. srpna 2011 v 18:01 | Gooverka |  MÓDA, STYL
Dlouho jsem nezveřejnila nic kreativního a rubrika móda a styl zeje prázdnotou, takže tady to je.... 6 věcí, které bych si chtěla koupit na nadcházející podzim.

1) Nutně potřebuji kotníkové boty na podpatku, hodící se i na zimu, nejlépe s kožíškem uvnitř. Mé nynější kotníkové polokozačky jsou po dvou letech své existence totálně ošoupané a nevzhledné. Hodily by se mi černé - obrázek je pouze pro ilustraci, na tak vysokých podpatkách bych se asi zabila.
2) Móda baseballových mikin je v plném proudu, a i já po takové toužím. Nic víc snad nemusím dodávat.
3) Jak já tomu říkám, chlupatá vesta. Chtěla jsem ji už minulý rok, ale byla bych v ní asi jediná v celém městě a připadala bych si jako blázen. Tenhle rok už jsem si jednu skoro koupila, ale nakonec jsem se ještě rozhodla vydržet a poohlédnout se po dalších.
4) Dalším kouskem, který v mém šatníku dozajista chybí, je kožená bunda. Její sezóna vrcholila minulý rok, ale tenhle rok se vrací zpátky. Opět jsem už jednu měla na sobě, ale jelikož stála něco přes dva tisíce, rozhodla jsem se, že nebudu spěchat a opět se kouknu ještě po dalších.
5) Tuto čepku nosím už asi třetím rokem, vždy na podzim a v zimě. Jako jediná mi ze všech druhů čepic a kulichů opravdu sluší. Tento rok si musím pořídit další, v jiné barvě než je šedá.
6) Posledním kouskem, který v mím šatníku opravdu chybí je maxi taška. Budu ji potřebovat na učebnice a další vychytávky do školy. Taky je úžasným módním doplňkem. No a co, že mám přes 20 kabelek? ( :DD ) Většina jich je už jen zralá do koše a žádnou kvalitní, jako je tato na obrázku, ještě nemám.

Doufám, že se vám článek líbil, a že jste možná i chytli inspiraci, co byste si mohli pořídit na podzim. Klidně mi do komentářů napiště co v šatníku chybí vám, a třeba se inspiruju já i nazpátek. Také mi napište, jestli takovéhle "články" mám vůbec psát, protože bych na každé roční období jistě zveřejnila dalších 6 věcí.

rychlé tempo

23. srpna 2011 v 11:13 | Gooverka

Sliby chyby, aneb i když napíšu, že přednastavím článek, zajisté ho nestihnu. Snažila jsem se na chatě u Zlína chytnout signál a něco napsat, ale neuložilo se mi to, takže jsem se na to vykašlala.
Minulý týden - jak jistě víte - jsem byla u bratránka ve Zlíně a všechny mé předtuchy se naplnily. Nejen to závratné tempo, které je u moraváků pověstné, ale na druhou stranu i šílená pohoda. Někdo si v mém statusu na FB mohl všimnout, že páteční noc pro mě neskončila úplně suprově. Tedy, abych se opravila, suprový večer to byl, jen mi nepřišlo fér to mé zvracení do záchodu, zatímco bratránek v klidu usnul. Ráno to samé, pak trojitá dávka kafe, oběd ve 4 odpoledne a kino - potřetí Harry Potter - v mém případě. Pak další ovíněný večer, ale už poněkud klidnější, jen ve dvou a povídání sí o všem možném. Ještě jednou jsem přespala na chatě a včera dojela domů.
Tento týden se ponese úplně v jiném duchu. Musím ke kadeřnici, zařídit si asi milion věcí kvůli škole, zítra mě čeká zápis a pak pár klidných dnů. Další týden mě čekají dvě noční v Kauflandu a hádejte co? - ano, znovu natáčení PARTIČKY! Těším se ještě víc než minule, protože už vím do čeho jdu, a že to prostě a jednoduše bude nejvíc skvělé. Hodně lidí mi psalo, kdy budeme s kamarádkou v televizi. Mělo by to být na přelomu září a října. 5 září začínají na Primě dávat nové díly a my bychom měly být v tom čtvrtém. Ale nebojte se, až poběží ukázky a já uvidím ty hry, které se hrály, jistě vás upozorním.

Partička a výlet do Krumlova

15. srpna 2011 v 13:05 | Gooverka
Musím říct, že jsem si ani v tom nejkrásnějším snu nepředstavovala, že natáčení Partičky bude takhle skvělé. Naprosto všechny hry byly vtipné, třikrát jsem skoro spadla smíchem ze židle a můj život se mi prodloužil snad o tři roky. Při natáčení prvního dílu jsme s kamarádkou seděly v půlce a krásně jsme viděly na všechno, ale když se po pauze měly vystřídat první tři řady, neváhaly jsme, a obsadily jsme prostředek té druhé. Ano, myslíte si správně, budeme na tisíc procent vidět v televizi. Děsím se toho dne, kdy se tam uvidím, v růžové blůzce, naprosto rudá od smíchu a spocená z toho šíleného vedra. Vím naprosto jistě, že jestli budou v září další natáčecí dny, určitě zase pojedu. Ani si neumíte představit, jaká je tam sranda, když se zrovna herci oblékají do rolí, nebo když režisér Dano vypráví vtipy. Podle mě, díly na kterých jsem byla, budou nejlepší jaké kdy byly natočeny, protože opravdu každá hra byla strašně vtipná a prostě super. Na důkaz fotka, že jsme tam opravdu s Pictácií byly.

Tento víkend jsem odjela do Krumlova, s mamčou a známými. Měli jsme objednané lístky na balet, na otáčivé hlediště a zážitek fakt skvělej. Nebyla jsem zrovna fanda baletu, ale po filmu Black swan mě balet uchvátil a hrozně se mi to představení líbilo. Další den jsme jen tak brouzdali po Krumlově, hodně jedli a pili, koukali na vodáky, byli na výstavě bot od Baťi a také na výstavě fotek z Afriky. Koupila jsem si novou a úžasnou knihu o tvůrčím psaní, která mi v této oblasti hodně zvedla sebevědomí a pomohla. Určitě z ní budu čerpat i do budoucna.
Doma budu však jen dva dny a pozítří už zase odjíždím. Neměla jsem to vůbec v plánu, ale nakonec jsem ráda, že nebudu další týden doma. Pojedeme jako každý rok za našimi příbuznými do Zlína - kdo můj blog čte déle, tak jistě ví, že tam mám stejně starého bratránka, se kterým si fakt dost dobře rozumím a návštěva u něj je skoro vždycky jedna velká pařba a zábava.
Možná se divíte, že nepodnikám nic s Jeníkem. Nějak se totiž nemůžeme dohodnout kam jet na dovolenou. On by nejradši vyrazil pod stan do přírody k rybníku, a i když nejsem proti, stejně se nemůžeme dohodnout kam. Máme ještě celé září volné, takže možná vyrazíme někam až později. Jeden článek určitě přednastavím, zatímco budu pryč, tak snad to někdo ocení a okomentuje ho :))))

Sázava fest 2011 aneb 3 dny skvělé zábavy

8. srpna 2011 v 11:56 | Gooverka

Na začátek musím napsat, že jediné co mi z domova chybělo, byla teplá sprcha a postel - protože na festivalu se to vždy podobá bojovým podmínkám. Tento rok byl opět super a nejvíce tomu přispělo počasí, které bylo nejlepší za ty 4 roky co tam s kamarádkou jezdíme. Ani šílený vedro a ani kapka deště, prostě nádhera. Klidně bych tam zůstala ještě jeden den, protože nic se nemůže vyrovnat tý skvělý atmosféře, co panuje na všech festivalech. Když sem tak přemýšlela, co se mi vlastně líbilo nejvíc, přišla jsem na to, že to nejde takhle říct. Z každého koncertu jsem si odnesla něco jiného. Mohla bych říct, že nejúžasnější show byla ta od Nightwork (bezmezně miluju Prachaře a Fanouše), a skvělá improvizace Tomáše Kluse mě taktéž naprosto odrovnala (Vaše aura se přenesla na čakru naší karmy :D) Monkey Business nebo UDG už jsem viděla snad popáté, ale stejně jsem nejvíc tancovala a zpívala všechny písničky s nima. Show skupiny Toxique byla také naprosto uchvatná, a nejen, že se mi jejich písničky taky hrozně líbily, ale hlavně třikrát převlečená Klára tomu dodávala velkou energii. Velké překvapení pro mě bylo v podobě Hurts, od kterých jsem znala pouze jejich největší hit Wonderful life, ale po dalších třech písních jsem musela uznat, že mě ta jejich hudba naprosto dostala a show taktéž. Moc se mi líbil Miro Šmajda, Rybičky 48 či Chinaski. Na koncert kapely Wohnout jsme si s kamarádkou neprozíravě stouply do třetí řady a octly jsme se ve středu kotle.
Mohla bych tu psát a nadávat na hygienické podmínky, deset sprch pro 17 tisíc lidí, nebo zabahněné stanové městečko (nepršelo!!!), ale já to neudělám. I přes všechny malé či větší problémy to byl fakt super festival a já doufám, že příští prázdniny se znovu zúčastním. Benešovský areál byl o něco menší než ten v Kácově, a asi i o trochu lepší. Velkou radost jsem si udělala novou peněženkou a krásnými náušnicemi ve tvaru pírek. Na závěr přidávám pár fotek, ale nedivte se, vypadám tam naprost šíleně a spoceně. :))))

WednesdayWishes 3.8

3. srpna 2011 v 12:35 | Gooverka

Jak jste si mohli všimnout, Nadějné vyhlídky dočteny a účet by měl být dnešním dnem založen. Středoškolské papíry jsem pouze srovnala a uklidila. A věci od Avonu? Mám je sice srovnané, ale né přesně tak, jak jsem si představovala. Dnes je tu další středa a já znovu přidávám svá malicherná přání. Dnes se všechna tato přání budou točit kolem Sázava festu, na který zítra s nejlepší kamarádkou odjíždíme. V neděli sem ale určitě přidám článek, jak moc to bylo skvělý.

1...) Aby se nám počasí vyvedlo a nepršelo jako minulý rok. Vím, že na počasí moc nezáleží, ale přehnané vedro je fakt hrozný a když prší celý den, taky to moc nejde.


2...) Aby po celý festival vládla super atmosféra, my se moc neopily, skvěle si užily všechny naše oblíbené kapely a tenhle ročník byl pro nás jako všechny předešlé prostě nezapomenutelný.

3...) Teď trochu z jiného soudku. Moc bych chtěla, aby vážně dopadlo příští úterý a my opravdu s vytíštěnýma vstupenkama překročily práh La Fabriky a dostaly se na natáčení mé neojblíbenější Partičky. Vstupenky už mám doma a doufám, že po těch všech zádrhelech s placením jsou opravdu pravé a já opravdu uvidím celou partu naživo v dvou a půl hodinové improvizační show.