Červen 2011

Laky na nehty - moje vášeň a závislost

28. června 2011 v 20:40 | Gooverka |  MÓDA, STYL
Předcházející obrázek vám mohl něco napovědět. Mám 36 laků a ještě se mi to zdá málo. Tento článek bych jim chtěla věnovat a podělit se s vámi o své zkušenosti. Doufám, že mi do komentářů necháte svůj názor a také možná nějaký dobrý tip. Jak si můžete všimnout, vyhrává to u mě červená a růžová barva. Hodně ráda nosím i světle oranžovou, modrou, bílou či žlutou. V poslední době jsem narazila na razítkovací techniku, kdy si na nehtech můžete udělat zebří pruhy, kolečka či srdíčka a jsem z toho opravdu nadšená. Mezi mé nejoblíbenější patří laky značky ESSENCE, protože jsou kvalitní, levné a mají hezké barvy. Díky slevám v naší drogerii jsem si začala kupovat i značku RIMMEL a laky od nich jsou také více než skvělé a na nehtech vydží nejdéle z mých všech laků - takže ty opravdu doporučuju. S-HE nebo GABRIELLA SALVETE mají nádherné a pestré barvy, ale svou kvalitou mě odpudili a navíc je i jejich cena přemrštěná. Nedávno jsem si koupila lak od značky NYC a docela mě překvapil, protože cena je hodně nízká a kvalita je po dvou nátěrech velice dobrá. MISS SPORTY, ESSIE nebo MAYBELLINE mají u mě také místo, ale nemám s nimi nějaké extra zkušensoti.
Barvu na nehtech měním každé 3-4 dny, protože je mi líto těch nevyužívaných laků. A víte proč hlavně mám ráda léto? Protože si můžu nalakovat i nehty u nohou a různě to kombinovat - vím, jsem hrozná. :D :)))
Také se u nás v drogerii začaly prodávat samolepky na nehty - tygří vzor, takže jsem neváhala a koupila je. ještě jsem je nezkusila, ale určitě ještě bude příležitost. Slyšela jsem také o rozpraskávacím laku - který mě zatím neláká, a také o magnetu, který na nehtech vytváří magnetické vzory. Zatím mi stačí má razítkovací sada, samolepky a mých 36 "milášků".....
btw: ten obrázek vlevo jsem našla na internetu, ale mám tu samou razítkovací sadu (plus přiobjednaná razítka z internetu) a vpravo jsem zkoušela poprvé razítkovat - myslím, že až se to naučím, bude to vypadat skvěle :))))

Státní maturitní vysvědčení

24. června 2011 v 16:39 | Gooverka
Tenhle článek berte tak, že vás chci informovat o státních maturitách, rozhodně se nechci ničím chlubit. Myslím, že hodně lidí bylo daleko lepších než já, ale jsem nesmírně spokojená s výsledky, kterých jsem dosáhla. Přeji všem, co budou maturovat za rok, či za pět, aby to zvládli, protože kdo je alespoň trochu chytrej a má selskej rozum, ten to bude mít v kapse. Asi je to dobrá věc, protože teď se ukázalo, jak jsou učňáky neschopný (nemluvím o všech!) a jak jsme na tom naopak my, gympláci. Nejsme elita národa, věřte mi. I v naší třídě se našli lidé, kteří na gymplu neměli co dělat a nad jejich blbostí celý kolektiv kroutil hlavou. Ale dokázali se na gymplu udržet, udělat maturitu a dostat se na vysokou, takže jsou na druhou stranu fakt dobrý. Do budoucna státní maturitě věřím, asi to má smysl, ale jen pokud na ni budou brát ohled vysoké školy, a budou zvýhodňovat ty, kteří budou mít tu vyšší úroveň na pěknou známku.
Následuje tabulka s výsledky z mé maturity
předmětvýsledekúspěšnost ze všech částí dohromady (test,ústní,sloh)o kolik procent lepší než celá republika
čeština - základní189 procentjsem lepší než 88 procent lidí
angličtina - základní198 procentjsem lepší než 98 procent lidí
čeština - vyšší2 - o pouhého půl procenta87 procentjsem lepší než 57 procent lidí
angličtina - vyšší2 - asi o 3 procenta83 procentjsem lepší než 45 procent lidí

jak si můžete všimnout, nižší i vyšší češtinu jsem udělala skoro stejně. To proto, že jsem tu nižší fakt podělala a na sloh sem neměla náladu. Ve vyšší už jsem si spravila chuť a ten test byl také více o češtině. Nižší angličtina mě maximálně potěšila - moje mamka - učitelka angličtiny - se dokonce jako jediná rozbrečela a nemohla uvěřit tomu, že jsem po ní něco podělila. Ve vyšší úrovni z angličtiny se mi nelíbilo téma na slohu, takže jsem si to tím "pokazila" ale v testu jsem zaválela a z původních 70 procent na generálce jsem ho udělala na 85, což je velká změna. A jak už víte, všechny ústní zkoušky jsem udělala skvěle, což byl výborný start na písemky, poslechy a slohy.
Klidně se mi do komentářů pochlubte, jak jste dopadli vy :)))))

jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě nadešel

16. června 2011 v 17:16 | Gooverka

Už jsem si ani nemyslela, že jeden z těch nádherných dnů přijde. A dnešek jsem si ani ve snu nepředstavovala takhle úžasnej. Včerejšek se nesl v dobrém znamení toho, že alespoň Hradec a sociologie vyjde a já nebudu muset jít prodávat do kauflandu. Dneska ale přišla naprostá bomba. Pardubice a historicko-literární studia vyšla a moje maturitní výsledky jsou více než výborné. Všechny deprese a splíny se rozplynuly a já si jen užívám pocitu, že někdy v září nastoupím na VŠ a začnu studovat něco, co mě bude nesmírně bavit. Vím, že mám všechno kolem vysokých škol děsně idealizované a jako by v mírném nadneseném duchu, ale já to tak prostě cítím a těším se na ty tři roky tam. Pardubice jsou úžasné město a já si to tam jak se patří užiju. Co se týče maturitního vysvědčení, jsem opravdu ráda, že jsem na tři jedničky a jednu dvojku dosáhla, a že i vyšší úrovně se podařily nadprůměrně. A teprve tento týden začínají pravé prázdniny. Sázava fest je jedna z věcí na kterou se děsně těším, a která je naším rituálem už tři roky. Teď už si budu jen užívat toho nádherného pocitu, který přijde jen jednou za život, když ste na sebe pyšní, že jste se dostali někam, kam jste moc chtěli.....
btw: doufám, že se vám nový design alespoň trochu líbí

velké životní zkušenosti

8. června 2011 v 15:21 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Celý maturitní týden je zdárně za mnou a celý přijímačkový přede mnou. Nutno podotknout, že jsem si po pondělním zkaženém slohu spravila chuť na nižší angličtině. O těch vyšších se nebudu ani zmiňovat, prostě uvidíme jak to dopadne. Doufám, že v těch povinných to vyznamenání udržím.
Dnes jsem absolvovala přijímací zkoušky do Hradce na obor Sociologie a mám z toho dobrý pocit. Kazí mi to jen jeden fakt. Otázek bylo 30, takže tam půjde opravdu o každý bod a třeba deset lidí se umístí na stejné příčce. Učila sem se snad jenom 3 dny, pofiderně, protože jsem ze ZSV maturovala, a tak bylo zapotřebí si to všechno jenom zopakovat. Důležitější zkouška však přijde příští týden. Pardubice a tam historicko-literární studia. Uvidíme.........
Vážně mě baví život maturanta. Posmívat se všem co chodí do školy (neberte osobně), válet se doma a číst knihy, dívat se každý den na dva stáhnuté díly Top Gearu a tak dál. Kazí mi to jen jeden fakt, a to ten můj prostořeký beran Jeník. Jako bych ho poslední dobou vůbec nezajímala. Má moc práce, ani neví, že dělám přijímačky a furt na sebe řveme. Asi sme v tý krizi, která nás za ty 3 roky ještě nepotkala. Já budu ta, která to urovná, ale teď ještě není správný čas. Musím se soustředit na sebe, na svou budoucnost a jeho horkou hlavu ted nechat chvili být. Teď jsem se mu vůbec nevěnovala, měla jsem svých starostí až nad hlavu a byla sem dost podrážděná. Nechci si tu vylévat srdce, nestojí to ani za tohle písmenkování, protože asi vážně o nic nejde. Jen malá krize a já věřím, že ji překonáme.
Chci moc a moc poděkovat těm statečným jedenácti, kteří se přidali na můj profil na FB a komentují mi tam moje blbosti. Ještě jednou díky. :)))