Duben 2011

Maturita

30. dubna 2011 v 18:31 | Gooverka
V Úterý 3. Května na mě fakt myslete a zvláště dopoledne. A pak ještě celý týden prosím! Postupně sem do tohoto článku budu dopisovat dojmy a popřípadě známky.
Btw: NSZ jsem pokazila jak nejvíce jsem mohla, ale uvidím co se z toho nakonec vyvrbí. Ještě neházím flintu do žita.

YEEEEEEES!
Dejepis za 2 - vytáhla jsem si Slovany, Velkou Moravu, Sv. Václav
ZSV za 1 - vytáhla jsem si vznik filosofie a její postoj k ostatním vědám atd.
: )))))))
zítra jdu na nižší angličtinu.

YEEEEEEES!
Vytáhla jsem si Austrálii a Nový Zéland - velká spása
Mám 39 bodů z 39 :))))))))))))))))))))))) juhůů - zatím jako jedinná ze třídy
zítra mě čeká nižší čeština a znova angličtina - nepovinné vyšší úroveň

YEEEEEEES!
Ráno jsem si vytáhla Wolkera a jeho Těžkou hodinu - neradovala jsem se - ale ...
9 bodů z 9 :))))))))))))))
Z vyšší angličtiny jsem si vytáhla britskou literaturu od 18 století do dneška
34 bodů z 39 :)))))))))))))))))))
zítra mě čeká poslední zkouška - vyšší čeština

14 bodů z 15 :)))) vytáhla jsem si Moliéra - Lakomce

btw: výsledky z NSZ jsou snad ještě horší než napoprvé, takže Brno padá......

BTW: Moc díky všem, kteří na mě mysleli a podporovali mě :))) Moc si toho vážím. Jinak maturity se nemusíte bát, myslím, že profesoři byli hodnější někdy něž by být měli - není to můj případ, ale stejně. Státní maturita, lehčí verze byla pro nás gympláky fakt jen fraška - a kdybych věděla, že vyšší maturitu zvládnu takhle dobře - nedávám si nižší. Ty školní předměty jako je ZSV a Dejepis dopadli samozřejmně hůře pro některé, ale státní se bát nemusíte. Nemyslím si, že všichni od nás to zvládli tak dobře jako já, ale nikdo jak se říká nevyletěl, takže jsem na nás fakt pyšná. Dá se říct, že v té angličtině jsem skórovala kvůli tomu, že jsem perfektně uměla obě témata, která jsem si vytáhla a taky proto, že umím anglicky komunikovat - i když to třeba gramaticky není tak správně jak by mělo být.
Možná až teď mě začíná mrzet, že jsem si nedala přihlášku na výšku na angličtinu, protože mě ty jazyky fakt dost baví. Ale mám záložní plán. Jestli se nedostanu na výšku - odjíždím do Anglie.

svatý týden

22. dubna 2011 v 9:56 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Přesně předevčírem bylo poslední zvonění a přesně předevčírem mi začal svaťák. Strašně rychle to uteklo a já přesně za 11 dní maturuju. Nematuruju jeden den, ale rovnou čtyři, aby toho nebylo málo. Na NSZ se absolutně nepřipravuju a připravovat nebudu, věřím si, že ZSV dám daleko líp, když z něj maturuju. A OSP? Přenechám to osudu. Včera mi přišla pozvánka do Hradce Králové, na přijímačky.
Představte si můj normální den. Vstávám v 9 hodin přesně, do půl 10 jím a od půl desáté se učím, mnohdy až do večera. Nepřeháním to, protože mezitím jsem pořád na FB, pořád si s někým píšu, dělám sto věcí okolo a nesoustředím se. V ZSV už mi zbývá jen 8 otázek, a pak si to celé zopakovat, tak třikrát po sobě, v dějepise jsem přesně v půlce a nemám pocit, že bych něco uměla. Angličtinu a Češtinu zatím moc neřeším.
S Jeníkem se teď pořád hádáme, protože já mám věčně špatnou náladu. Musím ale podotknout, že mi neskutečně pomáhá s ekonomií a za to jsem ráda. U nás ve městě je pouť a asi bych to jakokaždoročně řešila a psala o tom, kde jsem všude byla. Letos je to celý jinak, na pouť půjdu maximálně dvakrát. Všem maturantům přeju pevný nervy, i když skoro všichni maturují až za dlouho, jenom my jsme prostě vyjímka.
Všem ostatním hezký prázdniny.

kapka štěstí

9. dubna 2011 v 13:24 | GooverkaJe pravdou, že po napsání NSZ předešlou sobotu jsem měla opravdu skvělý pocit. Věděla jsem, že matiku jsem zvládla na 100 procent a že na ní to celé vyhraju. Nečekala jsem však, že včerejší výsledky budou až tak skvělé a pozitivní. NSZ jsem udělala o 20 procent lépe než to předešlé. Zvedla jsem se z průměru a k mé vytoužené osmdesátce chybí už jen malé zlepšení. Společenské vědy mě naprosto uchvátily, myslela jsem, že jsem je naprosto zkazila, ale percentil mi ukázal, že je spíš zkazili všichni kolem mě a můj test se tak vyšplhal do výšin. Od včerejška mám v sobě velice pozitivní pocit a mé sebevědomí zase stouplo. Dokázala jsem si, že na to mám a i kdyby to nakonec nevyšlo, navždycky budu mít skvělej pocit.
Z maturity se zatím nehroutím. Makám na otázkách z dějepisu, které mě zaměstnávají natolik, že na nějakou maturitu nemám čas ani pomyslet. (Svaťák už za týden a půl!!!)
Tento můj článek je jen pozitivním odrazem mých výsledků a myšlenek, které chci ventilovat do světa. Myslím, že je pravdou, že když si jdete cíleně za něčím co moc chcete, život vám k tomu určitým způsobem dopomůže. A když ne? Nemělo se tak stát.
Užívejte si krásného počasí a nám maturujícím přeju pevné nervy, hodně kofeinu a hodně dobrých lidí kolem, kteří vás podpoří. A všem ostatním: Užívejte si života dokud to jde, protože se čtvrťákem toto sladké užívání si končí a přichází zodpovědnost.