Prosinec 2010

rok 2011?

30. prosince 2010 v 20:13 | Gooverka
www.gooverka.blog.cz
S tímhle typem článků jsem před třema rokama přišla já, vím to! O čem vlastně bude tenhle nic neříkající článek s divným nadpisem? Tušíte dobře, shrnutí roku 2010. Je to takovou mou malou tradicí poslední 3 roky, a teď to samozřejmě musím dodržet. Nepamatuju si úplně přesně co všechno se událo za tenhle rok, ale pokusím se to nějak shrnout v bodech. 
  • první dny roku 2010 se nesly v nadšení z toho, že jsem s Jeníkem už rok a půl. také jsem se obávala toho jeho studentského života na koleji s kámošema - moc mi totiž nepsal.
  • dostala jsem svou první čtyřku v životě na vysvědčení - jak jinak než z matiky. bylo to v první polovině třeťáku, dodnes je mi to líto ale jelikož toto pololetí čtvrtaku se historie bude opakovat, házím to za hlavu
  • na začátku února jsme odjeli se třídou do Bruselu, podívat se do Evr. parlamentu, do Rady EU a po Bruselu obecně. výlet to byl skvělej, utvrdilo mě to hlavně v tom, že mám fajn spolužáky, a hlavně nakupování v Bruselu bylo parádní
  • v březnu na mě přišel strach, všichni kolem mě se neustále rozcházeli a já se bála, že to čeká i mě s jendou. také jsem měla strach z vyšetření, které mělo přijít za měsíc, kvůli řidičáku a mé epilepsii
  • na konci března jsem začala doma sama cvičit podle jedné internetové stránky, vydrželo mi to přes 2 měsíce
  • v polovině dubna přišel článek s názvem "když se sny neplní" moje vyšetření nedopadlo nejlépe a sny o brzkém udělání si vytouženého řidičáku se mi zhroutily. přesto jsem se zařekla že ty 3 měsíce bez počítače a televize vydržím a to další vyšetření prostě dopadne dobře
  • moje "nemoc" mi otevřela oči a já díky omezenému přístupu na počítač začala daleko více číst, měla jsem čas na uklizení pokoje, pomáhala jsem doma, chodila ven, ve škole se mi zlepšovaly známky, cvičila jsem a všechno bylo tak nějak lepší
  • na konci května jsem se se všemi virtuálně rozloučila, nadešel čas, kdy jsem na měsíc úplně vypnula počítač a snažila se vydržet jen s omezeným přístupem na něm, jen kvůli škole, doufala jsem že ten měsíc mi pomůže při následném vyšetření, a bude vše OK
  • na mém vysvědčení se objevily 3 trojky a já byla strašně šťastná, takovej výsledek jsem oproti pěti trojkám nečekala. umístila jsem se někde v první desítce těch nejlepších ve třídě, a to mi ohromně zvedlo sebevědomí
  • na konci června bylo vyšetření za mnou a mě nezbývalo nic jiného, než 14 dní čekat na výsledky

pracovní a veselé

23. prosince 2010 v 13:16 | Gooverka
www.gooverka.blog.cz
Rok se s rokem sešel a jsou tu opět Vánoce. Štědrý den je skoro za dveřmi, a já se na něj těším jak malé děcko. Těším se na zítřejší odpoledne, kdy půjdeme jako vždycky na mši do kostela, těším se, jak celý den bude zamčená ložnice a taťka v ní bude balit dárky, těším se na bramborový salát, na zdobení stromečku a na vánoční koledy. Těším se, až mamka s taťkou rozbalí dárky, co na ně budou říkat, a jak se jim budou líbit. Mám skvělou náladu, a dneska ani zítra mi ji nikdo nemůže pokazit.
Včera jsem si sepsala věci, které přes tyto prázdniny musím udělat. Je toho dost, ale když si vezmete, že za 4 měsíce maturuju, je to pochopitelný. Nehorázně se těším na leden, kdy se pojedu kouknout na některé univerzity, kam bych se chtěla dostat. Těším se na únor, na náš maturitní ples, který si prostě užiju. Těším se na červen a červenec, kdy to bude vše za náma, a já si konečně budu moct říct, že jsem tento školní rok zvládla úspěšně. Rok 2010 brzy skončí, a rok 2011 bude jedním z těch nejdůležitějších roků vůbec. Snad se to všechno povede.
Asi před týdnem jsem byla na Českém nebi, na Cimrmanech. Musím říct, že se mi to moc a moc líbilo. Sice tam nebyl ani Svěrák, ani Smoljak (na něj vzpomínám jen v tom nejlepším), ale úžasný bylo to, že to ostatní Cimrmanovci prostě skvěle zvládají bez nich. Samozřejmě, je něco jiného vidět tu hru se Svěrákem, ale zvládli to úžasně i bez něj. Jen bych si moc přála, aby v tom pokračovali, protože divadlo Járy Cimrmana je to nejúžasnější z kultury, co můžeme v ČR mít.
Přeju Vám krásné vánoční prázdniny, abyste dostali vše co si přejete, a když ne, abyste si užili tuhle jedinečnou atmosféru. Vánoce jsou od toho, abychom se  na chvíli zastavili, byli s rodinou, užívali si jeden druhého, a zapomněli na své starosti. Přeju vám jen to nej do nového roku.

zzzzima

12. prosince 2010 v 18:41 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
www.gooverka.blog.cz
Mám ráda zimu. Mám ráda sníh za okny, vánoční světýlka v pokoji, vůni jablečného čaje se skořicí a puštěný seriál k tomu. Mám ráda teplo své postele, dobrou knížku a tmu. A i když je venku děsná zima, tu atmosféru miluju. Za pár dní budou vánoce a já se na ně jako každý rok moc těším. Ale tyto vánoce budou jiné, vím to. Nějak jsem dospěla a ze všeho nejvíc se těším na bramborový salát, cukroví a radost v očích mých bližních. Těším se na svůj vánoční dárek, který jsem si sama vybrala, a který dostanu. Své první pořádné hodinky.
V těchto dnech mě ještě víc než kdy jindy zaměstnává škola. Za 14 dní mám termín k odevzdání mé seminární práce a já jsem trochu ve skluzu. 14 stránek textu bych měla, ale ještě mi jich tak 8 chybí. Píšu na téma reklama, a doufám, že MU na to vyslyší a přidá mi za to body k dobru. 
Každý se těší na vánoční prázdniny, že si odpočine od toho stresu ve škole, ale mě čeká opak. Já budu muset sednou k společenským vědám a NSZ, a začít se pořádně učit. Taky budu muset sebrat matiku a začít něco počítat, abych vůbec k té maturitě došla. A jestli tento školní rok přežiju a povede se mi, navždy budu z toho nejhoršího venku.
Také už nám začíná sezóna plesů a já se těším na ten náš, mafiánský. Sice bude až za 2 měsíce, ale stejně. Těším se na své pohádkové šaty a na tu atmosféru tam. Vždyť je to jednou za život.
Zítra máme ředitelské volno, takže ho využiju, a pořádně sednu k seminárce. Kdo tu chodí do čtvrťáku, určitě mi rozumí, že každý volný den je jedině dobrý.