Říjen 2010

love it and need it

29. října 2010 v 10:31 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
www.gooverka.blog.cz
Poslední týden se točím v nesmyslném kruhu a houpu se na houpačce výše než kdy dřív. Já jsem totiž přišla na to, co mě tenhle rok čeká.
Bude to nejkrásnější rok mého života, ale taky ten nejtěžší, který určí, jestli to do budoucna všechno zvládnu. Už ta představa, že tenhle rok budu pořád jenom v depresi, mě ničí. Ale hodlám to vydržet, díky hrnkům s kafem nebo čajem, mým nejbližším, za podpory rodiny a toho nádhernýho počasí. Jo, vydržim to.
Nikdy jsem nezažila takový stavy, jako mívám teď. Je to takovej strach, kterej vás žere zevnitř, a vy pořád nevíte jestli se tomu na chvíli poddat, nebo to vydržet. A pořád máte o sobě pochybnosti, jestli děláte tu správnou věc, jestli se na to nemáte vykašlat jako ti ostatní atd. Nemluvím o konkrétních věcech, jen prostě chci popsat co se u mě děje.
Mám posledních pět jízd v autoškole a absolutně nejsem přesvědčená, že ty zkoušky za týden a půl zvládnu. Nejde o techniku, nebo testy, jde o jízdu s komisařem. Možná, že všichni ti kdo mi věří se spojí, a já to udělám - kdo ví. Nicméně z toho mám stresy taky, a dost velký.
Škola už mě po těchto dvou měsících skoro nechává chladnou, protože když nevíte jestli budete maturovat státně a co ty vejšky po vás budou všechno chtít, je vám to vlastně postupem času tak nějak jedno. Stupidní lehkou státní maturitu zvládneme všichni s přehledem už teď, tak proč se stresovat? K tomu jsem došla a nehodlám tento přístup měnit. 
Ještěže jsou teď tři dny prázdniny. Měla jsem toho v plánu tolik ale zatím jsem se k ničemu nedokopala. Chtěla jsem pokročit v mé seminární práci, chtěla jsem začít dělat prezentaci, chtěla jsem dočíst knížku, chtěla jsem si uklidit pokoj a mnoho dalších věcí. Dneska se musím vzchopit a začít něco dělat, nebo tím sezením u počítače a koukáním se na upíry dočista zblázním. 

kombinační teorie

22. října 2010 v 16:03 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
www.gooverka.blog.cz
Nějakej ten pátek jsem vám nenapsala, ale bylo toho tolik, že to nešlo. Učení bylo nad hlavu, probíhaly státní maturity, měla jsem autoškolu a mnohé další.
Největší pozitivum o autoškole je to, že za dva a půl týdne mám závěrečky, takže ke splněnému snu není daleko. To druhé pozitivní je, že kdybych měla teď sednout do auta, asi už i někam dojedu. Kdyby nebylo dnešní menší nehody, tak jsem ok. Prostě jsem vjížděla do úzké uličky a můj instruktor mi pomáhal kličkovat, a nedíval se doleva, kde byl rantl, takže jsme málem urvali kolo. Sice na mě neřval, ale stejně mám blbej pocit, protože jsem přesně věděla, že se to stane. Ale nebyla to moje vina, protože já zatočit chtěla, on mi ale držel volant.
Dost ale o autoškole, teď jí na mě bude hodně, když se budu učit testy a všechny ty kraviny co ke zkouškám patří. Ve škole se mi taky kupodivu daří, a snad i dlouho obávaná matika mi trochu jde, takže jsem ráda.
Další moje starosti jsou ohledně maturity a vysoké školy. Rozhodnutí ohledně VŠ by bylo - masová a mediální komunikace na MU v Brně, ale mé okolí není nadšené, takže budu hledat i něco dalšího. Státní maturity nebyly tak špatné, jak jsem si myslela, spíš nám gymnazistům naši politici usnadnili učení se na maturitu, protože nižší level bychom zvládli už teď levou zadní. Spíš mě tenhle rok čeká opravdu hodně zvratů a kvůli mé budoucí práci je to asi nejdůležitější rok mého života. Uvidíme jak se mi to všechno podaří zvládnout, doufám, že ano.
Kdyby se mě někdo ptal na Jeníka (už dlouho jsem o něm kupodivu nepsala) tak odpovím, že je všechno v pořádku. Sice se v týdnu vidíme maximálně dvakrát ale i to nám stačí ke štěstí. Má toho taky hodně a já ještě víc, takže se to dalo čekat.
Btw: Tenhle podzim se mi moc líbí. Svítí sluníčko, stromy jsou barevný a vzduch je svěží. Já vím, jsem na počasí úchylná ale z poloviny ovlivňuje život nás všech, hlavně po ránu. ;)))

One Republic - Say (All I Need)

9. října 2010 v 16:00 | Gooverka

Vždycky sem milovala hlas Ryana ale přílivem nových kapel jsem na tuhle skvělou skupinu na čas zapomněla. Nedávno jsem si ale stáhla obě jejich skvělá alba a znovu se zamilovala. U žádné kapely jsem nenašla takhle moc citlivý písničky, po kterých mě mrazí v zádech. Vřele všem doporučuju. 

8 věcí za 5 dní

3. října 2010 v 13:16 | Gooverka
www.gooverka.blog.cz
A zase jsem o kousíček dál. Možná trochu v euforii. 
Ve škole se totiž zatím dost daří. Žádná hodně moc špatná známka mě ještě nechytla. Musím jen počkat do úterý na matiku, po ní to teprve začne. Nějaký hodiny mě třeba i hodně baví. Je to samozřejmě angličtina, seminář, kde se učíme témata k maturitě a zatím je to fakt supr. Sice písemek neubývá ale minulý týden byl trochu oddechový, takže se to tak střídá. V autoškole po dvoutýdenní absenci nic moc, nemohla jsem se nějak vzpamatovat :D :) Ale vypadá to zatím slibně. Na konci listopadu by totiž ta vytoužená kartička s řidičákem mohla být moje :)
Konečně jsme taky dohodli téma maturiťáku, a to Mafii :) Docela fajn koncept, těším se na to.  
Včera mě hrozně potěšily basketbalistky. Jsou to skvělý a hezký holky už od pohledu, ale ta hra, no to bylo fantastický. Dneska jim budu moc fandit, a s taťkou sme se dohodli, že si na ně rozděláme slavnostní metaxu.
Podzim mě zatím těší, to sluníčko plus ty zbarvený listy na stromech, to je úžasný. Ale brzo už budou asi zase jen deště atd atd.
Mějte se krásně, z tý školy moc neblázněte, nemá to cenu! :)))))))