Březen 2010

blbosti

28. března 2010 v 13:15 | Gooverka
www.gooverka.blog.cz
Vyšetření kvůli mé hlavě je za mnou. A teď už "jen" 14 dní čekat na to, jestli mě pustí dělat řidičák nebo se to vrátí k normálním dvoum práškům za den proti epilepsii. Ale což. Je jaro a já všechno beru pozitivněji. V posledních pár dnech mě překvapila vybojovaná trojka z matiky, děsná rýma a taky to, že za 5 dní je u nás pouť. Každoročně sem píšu, že je to druhá největší pouť, hned po maťejský - jó záviďte!! :D Prostě se těším.

Minulý článek tu byl o cvičení. První týden mám za sebou a už mám v cvičebním plánu daný druhý týden. Zaskočilo mě, že ty cviky jsou naprosto jiné a trochu víc náročnější. Ale dodržím to. A těším se na zítra, jak s tím začnu.
Jinak ve škole je to samý blázinec. Za ty tři dny máme milion testů a ještě ke všemu důležitých. Netěším se.

Doufám, že nesedíte doma jako já a že už ve škole máte skoro volno.

grrrr

21. března 2010 v 17:18 | Gooverka
www.gooverka.blog.cz
Nevím co to do mě zase vjelo. Zase nejsem sama se sebou spokojená. Sice moje váha je pořád o pět kilo lehčí než před půl rokem ale chtěla bych si zpevnit ještě další části těla. A tak jsem našla skvělou stránku (DOBŘE! Jeník mi o ní řekl! :D). Jde o to, že si můžete zacvičit i sami doma a trvá to jen několik minut. Já od zítřka začínám. Sestavila jsem si cvičební plán a každý den na pár minut si něco zacvičím. Po dvou nebo třech měsících by se to mělo projevit. Ještě mám ale tělocvik ve škole a v pondělí chodím na aerobik, tak snad by to mělo zafungovat.
Musím ale s potěšením konstatovat, že návyky od dietoložky mi zůstaly. Jím jen v určitou hodinu a do školy si nosím sušenky a vždy nějaké ovoce, protože po ránu je potřeba vláknina. Akorát to kafe mě zlobí. Každej den si musím dát alespoň hrníček kafe, jinak to nepřežívám. Ale teď to řeším tak, že jsem si nakoupila zásobu dobrých čajů a budu pít je. :) A navíc jaro a léto už klepou na dveře, takže zase budu pít svou oblíbenou ledovou vodu s citrónem a pomerančem.
Taky bych chtěla si někdy půjčit mamčiny brusle a někam si vyjet. Ale na to je ještě času dost.

Doufám, že jsem alespoň někoho inspirovala. :))

ty nekonečné chvíle

17. března 2010 v 16:41 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
www.gooverka.blog.cz
Už bych nutně potřebovala jaro!!! Ale to asi každý z nás. Každého ovlivňuje to, co je za okny, a mě je nejlépe na jaře. Ani hnusné vedro, které se nedá vydržet, ale ani vítr a sychravo. Prostě tak akorát. A když se k tomu přidá ještě sluníčko, nebo jarní déšť, má nálada se ihned zlepší. Nevím proč, ale miluju když za okny prší. Jo, každý máme to svoje.

V poslední době jsem zjistila, že můj Jeník a i filmy obecně, zlepšují mojí angličtinu. Jením mě nutí se koukat na anglický filmy s anglickejma titulkama a já zjišťuju, že princip vždycky pochopím. Má anglická slovní zásoba je bohatší o nějaké výrazy, či slovní spojení a to je dobře. Večer, když si chci odpočinout, tak si určitě pustím film s českým dabingem ale poslední dobou preferuji víc a víc angličtinu. Taky mě baví hodiny angličtiny a dějepisu, nejlíp když je to v jednom.

Strašně se těším na film Alice in Wonderland. Zatím jsem neměla tu možnost ho vidět ale stejně se na něj strašně těším. Kdo ho viděl, tak říká, že je to něco neuvěřitelného, a já tomu věřím. Viděla jsem všechny filmy z dílny Tima Burtona a nedám na ně dopustit. Také jsem asi před týdnem viděla Sherlocka Holmese a ten mě nadchnul taky. Ano, jsem filmový blázen, přiznávám. :))))

oblíbený citát

12. března 2010 v 16:58 | Gooverka

Víš co je láska?

Je to nebezpečná droga. Když ji ochutnáš, chceš ji pořád a nemáš jí dost, cítíš se s ní neporazitelný a uděláš pro ni cokoliv. Když ji ale ztratíš, chceš ji za každou cenu zpět, a když to není možné, jsi natolik slabý, že dokážeš i zemřít. Padneš až na samé dno a těm, co nezemřou, zemře něco v nich a už po té droze netouží.

......?


vyprávěj

5. března 2010 v 17:22 | Gooverka
Někdy mám takový pocit, že ty rozchody kolem mě se nás netýkaj. Já mám Jendu, já jsem za vodou. Ale i vyjímka potvrzuje pravidlo. A i lidi, kteří jsou spolu několik let se rozcházejí. A i já začínám mít strach ... A víte co je na tom nejhorší? Že ve čtyřech případech ze čtyř, se s tou holkou rozejde kluk. A já se ptám, v čem je ta chyba? Proč se kluk rozejde s holkou, se kterou byl pár úžasných let? Důvodů je spousta a já je dobře znám. Ale proč to udělá tak z nenadání? To mi hlava nebere.
Tímto odstavcem jsem jasně chtěla dát najevo ten obrovský strach, který v sobě mám. Ale moc si přeju aby tohle všechno nebylo a aby ta naše vyjímka potvrzovala pravidlo.
Každý má svého kostlivce ve skříni. A mým největším kostlivcem a strachem je to vyšetření, na které půjdu za měsíc. Když jsem byla menší, měla jsem epilepsii. A kdo o tom něco ví tak ten jistě zná tu diagnózu. Porucha v mozku. Nikdo neví kde přesně. Ale jelikož už bych ji po 9 letech léčení se, mít neměla, tak se stejně bojím. Bojím se toho vyšetření z jedné jediné příčiny. A to té, že jestli něco najdou, jestli se to znovu objeví, moje těšení se na řidičák se rozplyne v jedné minutě. A když se těšíte na něco už půl roku, víte, že jestli to nedopadne, zhroutí se vám celý svět. A tak za 3 týdny v pátek mě to čeká. A pak ještě 14 nesnesitelných dní čekání na výsledky. Jo, jsem trochu komplikovanej člověk a dělám si starosti z blbostí, ale pro mě to blbosti nejsou.
Abych obrátila list. I když jsem do druhého pololetí nenastupovala s nadšením, zdá se, že si vedu ještě lépe než v tom minulém. A strašně moc doufám, že mi tenhle postoj vydrží i ve čtvrťáku a o maturitě.

SAKRA proč je tenhle článek v rubrice ty lepší časy? sama nechápu ...

Avril Lavigne - Alice

2. března 2010 v 16:09 | Gooverka

Na Avril jsem nikdy nezanevřela. Díky ní se ještě více těším na film Alice in Wonderland. Tento song jakoby z ríše divů vyšel společně s filmem. Nádherná písnička ... :)