Listopad 2009

sladký odjezd

28. listopadu 2009 v 19:19 | Gooverka
Tak je to tady. Zítra v půl 11 dopoledne odlítám z Ruzyně. Komu to ještě z předešlých článků nedošlo, jedu na školní projekt. Jede nás 9 plus dva profesoři. Letíme do Anglie na letiště Stansted a z tohoto letiště minibusem až do Lincolnu. Jedu na takový projekt poprvé. Hlavní je, že jsem ve skupině jediná češka, společně s francouzema, angličanama a dánama. Takže se trochu bojím, jak zvládnu mluvit celý den anglicky, protože mi vždycky chvíli trvá, než něco smysluplného vymyslím. Ale hrozně se těším do letadla a na ostatní věci. Moje angličanka je španělskýho původu, takže trochu temperamentní. Jak jsem zatím viděla, všech jejích 150 kámošek a ona chodí každý den pařit(nevadí že je to ve všední den) a nosí minišatičky s vysokejma podpatkama. Docela se s kamarádkou ze třídy, která jede se mnou, bojíme ale spolu to tam nějak zvládnem. Na blog za ten týden určitě nenapíšu ale nej kámošce a Jeníkovi budu psát maily. A na facebooku se taky určitě něco objeví. Takže se mějte krásně, a kdyby se zítra náhodou zřítilo nějaké letadlo, které mělo namířeno do Anglie, myslete na mě.. :D

Mika - We are golden

25. listopadu 2009 v 18:38 | Gooverka


Nejdříve mě tato písnička nezaujala ale po dalším poslechu se mi hodně začal líbit refrén. A i když se mi Mika zdá jako strašnej podivín, musím říct že jeho songy jsou skvělý.

Ale jde i o to, že ......

20. listopadu 2009 v 16:14 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Ani nevíte, jak jsem ráda, že je pátek... Sice tu bylo volné úterý ale konec týdne se speciálně mě dobře odměnil. Dneska tři testy, v pondělí dva, ve středu další a takhle to jede až do konce týdne. Jsem docela vyčerpaná, hlavně z dneška. Vstávala jsem docela brzo abych se stihla ještě pár věcí naučit. Takže se dneska těším, až zalehnu a ráno budu dlouho spát, to mi věřte. Zítra mě taky čeká výlet do Prahy. Jedeme se s Jeníkem podívat do 02 arény na tenis. Dostali jsme se k lístkům jen náhodou, protože tam původně měli jet rodiče, ale mamča onemocněla tak je nábídli nám. A já jsem za to moc ráda, alespoň s Jeníkem vypadneme z města a z toho hnusnýho stereotypu. Navíc mě čeká poslední vážnej týden ve škole. Pak už se budu starat jen o to, jestli mám pojištění, jestli umím všechny anglický slovíčka a jestli jsem si náhodou něco nezapoměla. Za týden a dva dny se totiž už budu procházet po Lincolnu. Povídala jsem vám o tomto projektu před pár týdny, možná si to ještě vybavujete. Docela se i těším, že vypadnu z ČR a někam se podívám. Horší stránkou je to, že se mi bude stýskat po nejbližších a taky, že zameškám týden ve škole a to je vždy nepříjemná záležitost. Doufám, že se máte fajn - což určitě máte když je víkend. Mějte se dobře a příští týden vám zase nějaký ten článek sesmolím - určitě! :)

No love, no harmony ...

Christina Aguilera - Save me from myself

17. listopadu 2009 v 12:22 | Gooverka

Před pár dny jsem se hrabala v počítači a poslouchala staré interprety. Málem bych na její sametovej hlas zapoměla. Nádherná a citlivá písnička. Doporučuju se podívat i na nádhernej klip. Přesně můj šálek čaje na tyto krásné podzimní dny.

And everybody knows ....

13. listopadu 2009 v 16:12 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Poslední dny je to u mě jak na horský dráze. Buď se nudím, nebo nevím kde mi hlava stojí. Ve středu jsem měla ve škole volno, protože mi odpadly všechny semináře a tak jsem byla doma, vyřídila věci ve městě a navečer se začala učit potřebné věci do školy. Škola je u mě zase jedno z hlavních témat. Mé (nazývejte si to jak chcete) "štěstí" se projednou obrátilo a já schytala již druhou pětku z matiky. I když jsem tu látku chápala a poctivě se jí učila, tak hrozně jsem se bála, že to zkazím až se to stalo. Teď se na tu novou látku o víkendu kouknu a doufám, že tomu i porozumím. I ve francouštině a češtině je mi obvykle zle z mých známek ale na oba předměty máme nové profesorky a já si blbě zvykám na nový a především tvrdší režim. Ostatní předměty jdou zatím skvěle a tak jsem ráda, že alespoň něco mi problémy nedělá....
Dalším tématem k článku by mohla být moje dnešní absence ve škole a návštěva lékaře nebo taky to, že jsem doma sama, protože rodiče jsou na "líbánkách" v Římě.
Poslední dobou hodně myslím na vánoce. Dárky už vymyšlené mám, ted jen sehnat na ně peníze.
Mé hubnutí jde dobře. Zhubla jsem za dva měsíce 4,5 kila a přes pas 7 cm. Což je jako kdybych zhubla těch kilo 7. A i když mám příští týden poslední sezení, jsem vlastně ráda. Už kolem hubnutí všechno vím a tak se těším, že mi to půjde už i samotný skvěle.....

2Bobule

10. listopadu 2009 v 16:30 | Gooverka |  FILMY, KNÍŽKY
Jelikož se nám s Jeníkem líbil film Bobule, na 2Bobule jsme vyrazili mezi úplně prvními diváky. Byla jsem nedočkavá, co z té jedničky vznikne ale nakonec mě tento film mile překvapil. Sice jsme měli v kině ta nejhorší místa, protože bylo vyprodáno ale na kvalitě nám to vůbec neubralo. Nedokážu posoudit, který z filmů byl lepší, každej má v sobě něco jinýho. Zatímco v jedniče se nám děj rozvíjí a formuje, ve dvojce je to už takové pokračování toho předchozího. V jedničce vzniká láska mezi Honzou a Klárou a Honzy kamarád Jirka, kterého mimochodem hraje skvělej herec a bratr Jirky Langmajera, je postavou opravdu zábavnou a pro tento příběh nezbytnou. Ve dvojce jde naprosto o něco jinýho. Jde především o víno, také o vztah mezi Klárou a Honzou, kterej se začíná pozvolna rozpadat a taky hlavně o Jirku, který si našel slečnu, která je teď těhotná. Takže různé zamotané události se dějí rychle po sobě. Ve dvojce také hraje výbornej Jirka Korn, kterého jsem v takovémto filmu naprosto nečekala.

I když tento film končí dobře a trochu krkolomě, čekala jsem možná trochu větší uzavření děje. I když jestli ty zvěsti, které kolují, že bude ještě třetí díl, zdálo by se pochopitelné, že autoři nechali děj ještě né zcela ukončený....

miluju podzim

6. listopadu 2009 v 16:31 | Gooverka
Miluju podzim, stejně tak jako miluju jaro, léto a zimu. Před pár dny jsem zjistila, že není podstatné mít rád jen jedno roční období ale vyjít s každým a najít na každém něco dobrého a pozitivního.
Jaro miluju proto, že můžete po venku chodit jen v mikině nebo lehčí bundě a v džínsách. Můžete po večerech sedět s kámošema venku, příroda kolem vás se probouzí a není takové vedro jako v létě.
Léto nemám ráda kvůli koupání se ani kvůli něčemu takovému, i když to k tomu patří. Létu podle mě vévodí prázdniny, nic nedělání, spaní venku pod širákem nebo ve stanu, fesťáky, pobyty u moře, koktejly a hlavně někdy to nesnesitelné vedro.
Myslím, že mě budete považovat za nenormálního člověka ale já naprosto otevřeně říkám - MILUJU PODZIM. Už jen to nádherně zbarvené listí venku mi dodává skvělou vnitřní sílu a energii. Miluju když venku prší, vy jste zalezlí doma s čajem a z toho tepla na to všechno koukáte. Miluju podzimní bundy, kozačky a omrzlý nosy.
Zima má pro mě jedno velké synonymum a tím je lyžování. Lyžuju asi od svých 6ti let a nevynechám rok, kdybych se alespoň na jeden den na ty hory nekoukla. Sice moje lyžařské vybavení je nic moc ale já věřím, že až přestanu růst, pořídím si skvělý komplet oblečení a i skvělé lyže. V tomto období mě nejvíce přitahují Vánoce a hlavně ta atmosféra, když venku padají vločky, ve všech obchodech cítíte tu vůňi a hlavně můžete o Vánocích udělat radost svým nejmilovanějším a to je na zimě to nejlepší.