Září 2009

chm, chmm, chmmmmm!

29. září 2009 v 22:08 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Naskytla se vzácná chvilka volna a tak vám píšu. Sice není o čem, ale já si vždycky něco vymyslím ... Mohla bych začít o škole, o Jeníkovi, o pandemii, o knížkách, o raccích a nebo taky o něčem jiném.
Začnu ústavem. Nemohu zmírnit své nadšení nad tím, že mi to tam začlo docela jít. Nehledě na tu pětku z matiky (vykašlala jsem se na to) tak si pískám. Mým nejoblíbenějším předmětem se bezesporu začíná stávat angličtina. Začalo to velkou písemkou, kterou jsem po třídením učení-se dala na dvojku a pokračovalo to dnešním triumfem a jedničkou z poslechu. Sebevědomí mi také dodává seminář, kde píšeme naprosto směšné písemky a kde jsem se zásobila další i když méněcennou jedničkou. Pro někoho je naprosto běžné dostávat jedničky z testů ale já nejsem ten typ člověka, takže já slavím druhé vánoce. Teď už jen si tak skvělý začátek nepokazit a tu matiku si zlepšit ....

Všichni se mě ptáte co dieta, proč dieta atd .. Tento "nápad" nebyl z mé hlavy. Nejsem člověk, který by se do něčeho nechal vnutit ale když mi moje mamka slíbila, že mi tento desetitýdení kurz zaplatí, bude na něj chodit se mnou a bude mi vařit nekalorická jídla, šla jsem do toho. Padli tu námitky jako že nepotřebuju zhubnout atd... Je pravda, že já se sobě někdy i líbím taková jaká jsem ale kdybych o těch pár kilo zhubla, líbila bych se sobě o to víc a okolí určitě taky. Je to jen takový pokus, i když po týdnu se zdá, že možná i trochu zabírá. Uvidím třeba za 14 dní jak se to bude vyvíjet.

S Jeníkem je snad všechno oukej. Tím že už dva týdny chodí na školu v jiném měste se leccos změnilo. Píšeme si pravidelně maily a smsky. Jeník asi i bude jezdit ve středu domů, takže teoreticky bude středa naše ale ve čtvrtek zase odjede. Uvidíme jak to budeme zvládat nadále. Z mé strany se všechno změnilo ještě k lepšímu. Cítím jak je mi ještě blíž než kdy byl, také si ho více vážím, jeho názorů a tak. Jak říkám, uvidíme jak to bude v budoucnu, jak to taky bude zvládat on. Ale teďka to vypadá tak, že to snad nějak oba těch 5 dní vydržíme....

Doufám, že sem vás neunudila k smrti, jen tak plácám .....

voda

25. září 2009 v 19:10 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Sice už je to více než týden co jsem přijela z turistického kurzu, ale mě nějak nedošlo že bych vám asi měla něco napsat. Musela jsem nejdříve všechny ty úžasné zážitky vstřebat a až teď o tom všem chci a můžu psát. Počasí nám nepřálo. První den jsme byli v kempu protože hrozně pršelo. Nakonec jsme vyjeli a i když jsem se bála jezů, nakonec jsme je s kámoškou sjely dobře a já byla ráda. Když jsme po dvou dnech přijeli do Krumlova, déšt se spustil nanovo a my museli opět být den v kempu. Druhý den jsme bohužel sjeli jen ty 4 jezy v Krumlově a jeli dom. I když zážitky mám parádní. Asi pět lodí se rozhodlo že i v tom nepříznivém počasí sjedou poslední jez u krumlovského hradu. Nebylo by na tom nic zvláštního, jen kdyby tento rok nebyl speciální a jez se nepřestavoval. Instuktorka nás předem upozornila, že budeme rádi, když to sjede jedna loď a že ostatní jdou stoprocentně ke dnu. Když ani já s kámoškou jsme se nepotopily, ani další 3 lodě za náma, instruktorka kroutila hlavou. Korunu tomu nasadil náš profesor, který to jediný z nás odvážlivců nesjel. Po šestihodinové cestě jsem byla ráda, když jsem vystoupila u nás ve městě na nádraží a jela domů. Škoda jen toho počasí, jinak si myslim, že bychom si to užili naplno.

Ještě jedna důležitá věc. Od minulého týdne chodím k dietoložce. Potřebuju nějaké ty kila zhubnout, jenže já sama to nezvládnu a tak zkusím co se mnou udělá ona. Zatím jsem první den na dietě a mám pocit jako bych celý den nic nejedla. Dietoložka ale říkala že prvních 14 dní je krizových a když je zvládnu, tak kila pak už půjdou sama dolů.

Uvidíme ...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

20. září 2009 v 14:44 | Gooverka |  FILMY, KNÍŽKY
O tomto filmu se psalo jako o nejkurióznějším filmu tohoto/minulého roku. Nejen přemíra filmových efektů, zvědavost ale i příběh mě donutil se na tento film podívat. Byla jsem překvapená nemálo. Nejen skvělý herecký výkon obou hlavních herců (Brad Pitt a Cate Blanchett) ale i skvělá linie příběhu mě naprosto uchvátily. Brad Pitt podle mě podal skvělej výkon a myslím si, že už ho nikdy nebudu považovat za toho hezounka z Trójy, kterej má krásně vypracované tělo. I když jsem si zpočátku myslela, že efekty na Bradovi budou vidět, protože nikdy nemůžete vystihnout v jednom roce člověka jako starce a jako novorozence, tak jsem se zmílila. Tím, že jsem hltala každý okamžik filmu, jsem si na nějaké efekty vůbec nevzpoměla. Jediná věc, která mě trochu vadila, byl trochu zdlouhavější začátek. Naopak filmaře chápu, protože po celý film spadli jen jednou do stereotypu a to když byl Benjamin 20tiletý a dováděl s Daisy. Jinak se mi celý film ve výsledku moc líbil. Trochu bych ho přirovnala k Forrestu Gumpovi, protože Benjamin je prostě svou výstředností jiný a ve filmu nikdy netušíte co a kdy se stane. Doporučila bych ho všem, kteří se chtějí na jeden večer podívat do úplně jiného světa. Na mě tento film velice zapůsobil. Určitě mi sem napiště, jak se líbil/nelíbil vám.

"Životu lze porozumět jen zpětně, ale musí se žít kupředu." Život Benjamina Buttona (Brad Pitt) byl podivuhodný už od samého začátku. Na konci1. světové války, kdy se narodil, našli malého Benjamina na schodech manželé černé pleti a tvora, ne nepodobnému miminu, se ujali. Doktor konstatoval, že tahle zvláštní bytost velikosti novorozeněte je veskutečnosti osmdesátiletý stařec. Zatímco všichni očekávali, že Benjamin bude stárnout dál a nakonec zemře, on mládl. Okolo jeho sedmi let, se setkává s malou Daisy (Cate Blanchett), se kterou se spřátelí. Jak už to tak bývá, Daisy se stane jeho osudovou láskou, ke které se opakovaně a rád vrací v průběhu jeho dobrodružného života...

-> opsáno z csfd

odcházení

12. září 2009 v 11:00 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Čas mého odjezdu na turistický kurz se blíží. Jedu s pár lidma ze třídy na Vltavu. Hlásí docela divný a blbý počasí ale mi to nějak zvládneme. Docela se těším, protože voda mě hrozně baví a když tam budou ještě kamarádi ze třídy tak to bude teprve skvělý. Zítra nás čeká 5ti hodinová cesta do Vyššího Brodu. Chci se jen s těma pár jedincema co to nevzdali a na můj blog pořád chodí, rozloučit. Snad přijedeme za týden v pořádku a snad tam taky neumrzneme. Ve škole je to zatím docela v pohodě, první známka sice nebude nejlepší ale co se dá dělat, že... Takže se ještě jednou mějte hezky a já jsem za týden zpátky jako na koni.. a se zážitkama se určitě podělím.

psavá ... neasi

6. září 2009 v 21:47 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Poprvé za ten poslední měsíc mám chuť něco napsat. Byl začátek školy a mě se sice nechce mluvit o tom všem, ale chci napsat pár poznatků. Středy budou dny, na který se budu hodně moc těšit, protože mám jen tři předměty a to ty, který jsem si vybrala. Nejhůře se naopak jeví čtvrtek ale toto nemohu ještě posoudit, protože jsem ještě nezažila pondělí ani úterý. Taky už nás začínají strašit, s tím, že vysvědčení ze třětáku se píše na příhlášku na vysokou. A jelikož mi Jeník odjede, budu mít více času na učení a to chci zužitkovat. Navíc mě ještě mamka přihlásila k dietoložce, takže každý čtvrtek budu chodit na jakési sezení a jíst zdravě. K tomu všemu máme s kámoškou naplánováno nespočet aktivit, takže se na tento podzim velice těším. Současně se chci omluvit všem, kteří na můj blog chodí pravidelně ale jak jste si určitě všimli, flákám to tu. (5 článků za srpen). Taky mě mrzí, že už moc nechodím ani k vám na blogy ale s touto mou leností nejde nic moc dělat. Snad se to s příchodem školy trochu změní a já vás zase budu častovat svými (mnohdy nesmyslnými) komentáři. Doufám, že se máte dobře, protože já jo a taky, že vám ta škola ještě nezačala lízt krkem tak jako mě. Věta na závěr? Bude hůř...

Lady Sovereign - So human

1. září 2009 v 16:07 | Gooverka
.
.. protože ona se nebojí věci dělat jinak a je originální
.. tahle nová písnička od ní je fakt stylová