Červen 2009

ANGLIJÉÉÉ

29. června 2009 v 17:09 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Omluvte mou nepřítomnost. Byla delší než měla být. Vrátili jsme se již v sobotu ale mě se na počítač nějak nechtělo a ještě před tím mi ho taťka celej smazal kvůli virům, takže jsem se na něj dostala až dnes. V Anglii bylo úžasně, když pominu to devítihodinové chození po Londýně, nebo spaní v buse na zemi. Bydlely jsme s kámoškou u černochů, viděli jsme Stonehenge, celý Londýn, Cambridge a jiné skvosty Anglie. Snad vám více napoví až fotky. Koupila jsem si úžasný srdíčkový brejlky, pár drobnůstek a plakát a hrníček s Marylin Monroe. Výlet bych hodnotila jako jeden z těch na které se nezapomíná. Ale co mě nejvíc potěšilo, ta soudržnost toho našeho kolektivu a ta zábava co tam s nima byla. Fotky dodám někdy příště, až bude čas a nálada na vybírání a zmenšování. Rozhodně se ale nebojte, nepřijdete o ně. Zítra určitě poreferuju o prázdninách a o vysvědčení, takže se máte na co těšit....

I have fallen down, from heaven.

žádný ufňukaný odjezd

21. června 2009 v 17:01 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
UŽ ZÍTRA!!! Už vám tu 14 dní básním o tom jak pojedu do Anglie. Sen se stává skutečností a já zítra v 11 hodin opouštím naše městečko a odjíždím směr Německo, Belgie, Francie -> Anglie -> Londýn. Už mám skoro zbaleno, jídla jak na 3 dny, foťák nažhavenej, mobil plnej her, velké množství knížek a časopisů a samozřejmě mp4 a dobrá nálada. Nejvíce se těším na ten náš kolektiv, který tam jede. Mám je všechny moc ráda a cítím že si to fakticky spolu užijeme. A taky jsem se před chvílí koukala jak je a bude v Londýně a mělo by být kolem 24 stupňů, což by bylo fakticky úžasný. Těším se jak ten týden budu bez počítače, bez toho věčného shonu po facebooku i blogu. Bude to prostě něco jiného, jiná řeč, jiné prostředí, jiní lidé. Už vás tu nebudu zahlcovat mými pocity, protože si myslím, že byste klidně jeli se mnou. Nečekejte tu žádné články. Není čas na předpřipravování a z Anglie když už, tak budu psát maily akorát tak domů. Tak snad už jen zbývá říci, držte mi palce, ať dobře dojedeme a ať je všechno v pořádku. A těšte se na ty kvanta fotek.

Bye Bye

pohádkový večer

19. června 2009 v 18:02 | Gooverka
Jaký normální, klasický, český pohádky milujete? Já mám pár favoritů. Nejvíce na těch našich pohádkách miluju ty písničky. Ať už je to Šíleně smutná princezna, kterou miluju pro neckáře a helenku nebo nějaká jiná stejně dobrá pohádka. Ty písničky jsou v tomto filmu prostě nejlepší a i ten samotný film mám moc ráda. Další mojí oblíbenou pohádkou je Lotrando a Zubejda. Už jen pro ty herce a ten skvělej, nevšední příběh. Nesmím zapomenout na Tři oříšky pro popelku. Nechápu jak se český děti můžou koukat na pohádky na Jetixu. Mě osobně připadá, že některý pohádky jsou tam fakt sračky. Jsem šťastná, že jsem vyrůstala v době těchto pohádek. Včera jsem se díky smrti Waldemara Matušky koukla poprvé na Noc na Karlštejně. Taky hrozně pěkný příběh a hlavně ty skvělý písničky, které k těmto pohádkám neodmyslitelně patří. Chtěla bych vědět, které pohádky nejvíce milujete vy a proč. Samozřejmě, že sem uvádím jen opravu ty nejoblíbenější. Pohádek, které miluju je určitě více.

změna je život

18. června 2009 v 14:20 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
A tak se na ty změny více než těším. Za pouhé 3 dny odjezd do Anglie, pak návrat, dostání vysvědčení a začátek sladkých prázdnin. Ani nevíte jak moc se těším. Také mě za měsíc čekají 17nácté narozeniny, na které se pochopitelně taky těším. Možná na prázdniny přijede bratránek, bude nespočet akcí s nejmilovanějšími, nespočet výjezdů na výlety s Jeníkem, Sázava Fest a podobně. Taky budu delší dobu doma sama, protože rodiče odjedou do ciziny a mě tu nechají s bráchou samotnou, snad. Dneska jsem domů ze školy přišla brzo, jelikož je ve škole porada ohledně známek atd. takže jsme měli jen 4 hodiny. Pomalu dočítám knížku o Marilyn Monroe a ta mě taky inspirovala k novému designu. Není to jeden z mých nej designů ale dá se, mě se líbí. Není co víc napsat, snad jen, že zítra jedu se třídou na výlet do Příbrami, kamsi do pracovního tábora. Je to daleko lepší než sedět ve škole a nudit se. I počasí nám přeje a já moc doufám, že bude takhle hezky i o prázdninách.

Mějte se a smějte se ♥

Marilyn Monroe - I Wanna Be Loved By You

16. června 2009 v 19:16 | Gooverka

Poslední dobou mě zajímá vše kolem ní. Čtu knížku o tom jak zemřela, jestli to byla opravdu sebevražda, neštastná náhoda nebo vražda, protože to nikdo neví. Tahle písnička je podle mě jedna z nejznámějších. <3

....... pupupidůůů ^^

nějaký nový fotky

15. června 2009 v 14:51 | Gooverka
včera jsem nafotila nějaký fotky abyste viděli s kým máte tu čest... jinak z Anglie bude taky hodně fotek, takže se máte na co těšit ;)

škola?

14. června 2009 v 15:51 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Dneska je poslední den, co se musím učit. Jelikož jsem předminulý týden chyběla nestihla jsem napsat písemku z biologie a tak mě zítra čeká zkoušení. Držte mi palce abych si to tam nějak nezvrtala a nakonec dostala tu vysněnou dvojku na vysvědčení. Také máme zítra závěrečný projekt. Nevím, někdo si možná vzpomíná, že jsem sem dávala dotazník na téma graffiti. Zítra máme mít jako skupinka prezentaci na 5 minut. Nikdo neví jak ta prezentace má vypadat a tak se všichni bojíme, že nás náš profesor za něco zjebe. Ale už na to nechci myslet, bude to boj ale nějak to dopadne. A od úterka? Už nebudeme nic psát a navíc se pořádně učíme jen dva dny. Pak máme zkrácené vyučování a v pátek jedeme na nějaký výlet. A v pondělí? Sladký odjez do Anglie (ano, už zase o tom plácám). Jsem opravdu netrpělivá, dneska na zítřek a od zítřka na pondělí, už tam chci být! Doufám, že vás už nečeká tolik učení a že to máte ve škole jako my, skoro leháro. Dneska je venku fakticky nádherně, takže beru biologii, ledový kafe, mp4 a jdu si sednout na zahradu, na sluníčko. Už si to jen jednou přečtu a nechám to být. Přece si tak hezký den nezkazím tím, že se budu celý den učit. Určitě vám dodám někdy v příštích dnech report o tom jak probíhala ta prezentace a taky si myslím, že se máte na co těšit. ^^

Víš co je láska?
Je to nebezpečná droga. Když ji ochutnáš, chceš ji pořád a nemáš jí dost, cítíš se s ní neporazitelný a uděláš pro ni cokoliv. Když ji ale ztratíš, chceš ji za každou cenu zpět, a když to není možné, jsi natolik slabý, že dokážeš i zemřít. Padneš až na samé dno a těm, co nezemřou, zemře něco v nich a už po té droze netouží.

Jasná zpráva?

12. června 2009 v 19:31 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Chtěla bych napsat něco co by dávalo smysl ale žádný téma ani myšlenka mě nenapadá...U mě je to jako s dnešním počasím. Když už vyjde slunko, tak září nepřetržitě a silně ale když se náhle zatáhne, tak bouřka i déšť předčí všechnu dosavadní sílu. Ale zatím je poměrně slunečno. Vidina dalších dní, skoro bez učení, mě dodává sílu. Taky musím říct, že se mi i zadařilo ve škole. Žádná čtyřka mě nečeká a vysvědčení bude stejné jako minulé pololetí, dokonce možná i o jednu trojku lepší, takže spokojenost největší. A nejen u mě je spokojenost, ale i doma což mě dodává pocit, že jsem to prostě zvládla.
Další skvělou zprávou je, že Jeníka na ekonomku do Prahy přijali. Dokonce jak mi ostýchavě zdělil tak byl mezi nejlepšíma, a já mu věřím. Jak to tu tak čtu, hlavně ty starší články, s tím Jeníkem je to prostě perfektní. Jasně, hádky byly, jsou a budou ale jen v malé míře. Spíš máme takové roztržky. Já jsem strašně egoistickej člověk. Kdo by nevěděl co to znamená, tomu to vysvětlím. Jsem prostě sobecká a často myslím víc na sebe, což nebudu popírat. Jsem prostě ve znamení Lva, krále zvířat a proto jsem prostě taková jaká jsem. Ale když už mám teda tuhle hroznou vlastnost i tak mám pár nejlepších kamarádů, kteří mě doufám mají rádi. Jde o to, že Jeník je podobnej. Ale když k menší hádce dojde, vždycky vyhraju já, protože jsem přecejenom egoističtější. Minule jsem tohle téma nakousla a říkala jsem mu, jak ho obdivuju, že to se mnou už ten skoro rok vydržel a má mě pořád rád. On mi odvětil, což po dalším přemýšlení jsem mu musela dát za pravdu, že on ví jak na mě. A má pravdu. Prostě mě tu hádku nechá vyhrát ale různejma cestičkama mě stejně dovede k tomu co chtěl on. A kdyby tohle nedělal tak bych se do spousty věcí s ním nepustila. Byla bych to prostě já, ta stydlivá malá holčička, která nerada změny a která se drží svých starých vyjetých kolejí. Teprve teď mi dochází důvod rozchodu s mým bývalým klukem se kterým jsem byla rok. Prostě on byl tak hodný, že pro mě dělal všechno a já pro něj absolutně nic. Ale takový chyby si člověk uvědomí až když je pozdě. A já si to všechno uvědomuju až teď. To co pro mě Jeník dělá, to jak když přijedu k nim, má pro mě vždycky nějaký pohoštění, jak má pro mě vždycky přichystanej nějakej film, který třeba viděl a myslí si, že by se mi mohl líbit. Prostě ho obdivuju. Moje další otázka na něj směřovala k tomu, jak to se mnou teda může vydržet. A on mi řekl tu nejhezčí větu, který bych ani nevěřila, že by mi mohl někdo řict. Řekl mi, že i když jsem sobecká tak si to pak něčím umím vykopenzovat. Nějakým činem, který ho třeba potěší a který nečekal a že to na mě opravdu miluje. Jak po roce ještě nikdy neví co udělám a jak jsem pro něj na jednu stranu hrozně tajemná a na druhou snadno předvídatelná....Prostě, že ho pokaždý něčím překvapím a to, že na mě má ze všeho nejradši. Je hezký takový slova slyšet od drahé polovičky. A na závěr?

Mám vás ráda, i když vás neznám, ale vaše komentáře pro mě znamenají hodně a mnohdy mi i pomůžou.

šílenství ustupuje ..

10. června 2009 v 16:41 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Trochu to tu zanedbávám. Ale to je tak vždycky, když je konec školního roku. Odedneška už to bude snad v pohodě. Na zítřek mám sice další dvě písemky ale ty mi nedělaj velkou hlavu. Dá se říct, že už pomalu upouštím zbytečné informace například o fyzice a že se do mé mysli stále víc nahrnují informace o blížícím se výletu do Anglie. ♥ S nejlepší kámoškou, se kterou budu ubytovaná už pomalu začínáme uvažovat nad věcma, které budou potřeba na náš výlet. NEZAPOMENOUT DEŠTNÍKY! Znáte Anglii ne? :) Jak tak čtu věci na vašich blogách, každý do té Anglie jede nebo chce jet. Ale co už, přeju vám to, ještě aby né.
Zjistila jsem, že zanedlouho to bude rok, co jsme s Jeníkem spolu, není to skvělý? Já jsem fakticky ráda, protože to je dá se říct nejlepší vztah co sem kdy měla. A doufám, že nám to ještě dlouho vydrží i když to po těch prázdninách bude těžký. Ale spoustu lidí zvládne každý den nevidět svojí drahou polovičku klidně i měsíc, proč né my? Mám takovej stále neměnící se zamilovanej pocit, že my dva spolu zvládneme všechno...
A tak jsem vám jen chtěla napsat, že tak nějak přežívám a mé myšlenky jsou už jen u Londýna a Anglie. A prázdnin. Ale myslím si, že do konce roku už tu budou jen samé bláboly o tom samém, prosím omluvte mě. :)

šílenství kolem marylin monroe, kolem známek ve škole a kolem počasí tam venku ...

7. června 2009 v 12:40 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Je to tak. Už zase to šílenství kolem známek. Nedivte se, když jsem byla týden doma, nemocná. Takže dneska mám hodně práce kolem učení. Taky můj zdravotní stav mě furt zlobí... rýma né a né ustoupit, kašel taky ne a k tomu se ještě přidalo bolení břicha, ale to je teď jedno. Musím s potěšením konstatovat, že mám opravdu chytrého kluka. Chápejte to tak, že se dostal na ekonomku se ztrátou pouhých 16ti bodů z 200set. Takže už je jisté, že v příštích 4 letech bude chodit na ekonomku do Prahy. Potěšilo mě, že tato škola je pouhých 10 minut od nádraží, takže až ho budu chtít někdy vidět, nebudu to mít daleko. Prostě sednu na vlak z KH do Prahy a z hlaváku už to bude blízko. Alespoň nějaké potěšení. Neberte tento článek jako něco vysoce inteligentího a k zamyšlení ale nějak nemám nic víc co bych vám napsala. Snad jen že za pouhé dva týdny odjíždím do Anglie, kam se strašně moc těším.