Duben 2009

dnešní večer ..

30. dubna 2009 v 16:42 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY

Dnešní večer se ponese v duchu zábavy, grilování a i nějákého toho pití. Sice jsem v minulých letech čarodějnice moc neslavila, nebo na ně zapoměla, dnešek se slavit bude. Naši odjíždějí kamsi s přáteli, takže mám volnej barák. Přijde kámoška, ugrilujeme nějakej žvanec a budem si užívat dnešního dne. Ve škole to jde/nejde. Respektive jak co. Ale o škole se nechci bavit, je tu prodlouženej víkend, co si ho neužít? Doufám, že se tyhle krásný dny povedou a že příští tejden nepůjdu do školy zklamaná a s odporem. Doufám že i vy se máte moc fájn a že si dnešek užijete ale nepřeženete to. Koneckonců čarodky nejsou jen o chlastu ne? Omlouvám se, že teď moc na blog nepíšu ale nějak nemám inspiraci co psát, tak snad se nezlobíte ...

Město Ember

26. dubna 2009 v 19:06 | Gooverka |  FILMY, KNÍŽKY
Trochu naivní a nerealistická pohádka, ale zaujala mě. Je to úplně nový typ filmu o budoucnosti lidstva, neříkám, že žádné filmy o tomhle tématu nebyly natočeny, ale.... Přece jen něco se nezměnilo a to lidská chamtivost a moc některých politiků, když to nazvu moderně. Ale nezměnili se ani dobří lidé, s touhou po spravedlnosti a to je naštěstí dobře. Tenhle film mě zaujal již ve filmových recenzích mnou sledovaných na stream.cz. Doporučuju tenhle film všem, kdo se chtějí na jeden večer přenýst do budoucnosti a taky se i trochu bát neznáma. Né každý má rád tenhle typ filmů ale mě vyloženě nevadí. Není tam žádná romantika, což kdyby tam byla, tak by se tento film stal kýčem. Je to striktně dobrodružný film o hledání nové naděje a o křivdě, která nejspíš nám, lidem, nebude cizí ani v budoucnu.... Koukněte na to :)

muzika

24. dubna 2009 v 18:08 | Gooverka
Napadla mě další všední myšlenka. Co máte rádi za muziku? Spíš bych chtěla abyste mi napsali nějakýho dobrýho interpreta, který vás fakt baví. Poslední dobou asi nejvíce ulítávám na RnB. Dlouhodobě miluju hiphop, který pro mě ztělesňuje tanec. Nepohrdnu ani SKÁčkem nebo rockem. Jediný co mi asi vadí je punk a metal. I když punk je taky někdy v pohodě, spíš ten metal nemám ráda. Taky miluju funky. Nedá se říct, že poslouchám jen jeden styl. Prostě poslouchám to co mám ráda a většinově teda to všechno spadá do popu nebo RnB. Taky miluju RETRO písničky, což je taková malá úchylka. Dám vám sem nějaké odkazy na různé písničky které mě oslovují, tak doufám, že mi taky někdo dáte tip na nějakou skvělou písničku či intrepreta.

Junkie XL - Cities in Dust


Plain White T's - Hey There Delilah


Xindl X - Anděl

Stress - Alors Viens


V hloubi duše

23. dubna 2009 v 15:17 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Jsem nesvá... Prostě už jen tři týdny. Tři týdny dělí Jeníka od maturity, a nejen Jeníka. Bude to hrozně divný bez nich, bez čtvrťáků. Je jasný, že si na to zvykneme, budou semináře atd. ale stejně. Já mám ráda změny, ale tahle změna se mi teda nelíbí. Už jen to, že se s Jeníkem prakticky týden neuvidíme, někdy i dýl mě štve. Ale je reálná šance, že bude do školy dojíždět, protože by to měl blízko ale uvidíme, všechno tohle je teď nepodstatný. Už se začal učit, a to je moc dobře. Nemám strach, že by to nedal ale on je prostě nadmíru chytrej a na školu ho přijmou podle toho jak odmaturuje. Doma uzavíráme sázky, jestli bude mít samý jedničky nebo i nějakou tu dvojku. Podle mě prostě se samozřejmě hodně bojí a furt mi říká, že to nedá ale já vím že je prostě jen vystresovanej. Asi se divíte a říkáte si, že by měl být spíš rád, že to dá a né myslet jaký známky z toho dostane. Ale ty známky tam jsou důležitý, všichni maturanti to chtěj dát co nejlíp aby na vysokou nemuseli dělat přijímačky a vzali je. Prostě o tom až moc přemýšlím, i když vím, že to nakonec dopadne dobře, MUSÍ! Těm z vás kdo dělají maturitu již tenhle rok, přeju hodně štěstí a hlavně pevný nervy....
A nám ostatním přeju ať to ještě ty dva otravný měsíce ve škole vydržíme, ale to snad jo.

Aloha from Hell - Walk away

20. dubna 2009 v 17:21 | GooverkaZamilovala jsem si tuhle podivnou skupinu. Sice mi někdy až moc připomínají styl Avril, ale co. Tohle je moc krásná písnička.... A hlavně text je výbornej

All I wanna do is walk away,
Cause I don't wanna lie to you.
Something in your eye says "Please, Don't go…".
But I just wanna walk away..
Cause if I stay I'm gonna end up hurting you..
and I don't wanna break your heart, baby..

výčitky?

18. dubna 2009 v 21:19 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY

Dnešní den byl nádherný. Až na to, že mě bolí nohy a že jsem musela brzo vstávat. Vyjela jsem si se svojí babi do Prahy, na jednu výstavu. Zastavily jsme se u bráchy, okoukly mu byt, udělali si všichni dohromady oběd a vyrazili na výstavu. Ta nesla název Prokletí zlata Inků. Bylo to zajímavý ale radši mám dějepis z doby druhý světové války a té doby za tím. Ale i tak jsem si to moc užila. Myslím, že spousta z vás by tam určitě nešla. Ale já dějepis tak nějak zbožňuju a jelikož jsme se o Inkách/cích před nedávnem učili, zdálo se mi to jako výbornej nápad. Pak jsme se courali po městě, mám pár nových DVD, knížek a tak. Doufám, že se nedivíte, že jsem soborní večer doma ale moje nohy by další procházku, ať už by to bylo kamkoliv, nezvládly. Takže zažívám pohodlný večer doma, v teple, koukáním na televizi. Zítra by měla být nějaká rodinná oslava, takže se chci dobře vyspat, protože jsem toho dneska moc nenaspala. Doufám, že vás moje blbý kecy dneska nenudí. Prostě není o čem psát.
Normální den, normální nálada, normální věci...

příjemné dny

15. dubna 2009 v 17:05 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Říkám si, že až bude zejtra odpoledne a já se budu vracet ze školy, že bude všechno dobré. Píšeme čtvrtletku z matiky, na které mi docela záleží (CHCI 3) a taky písemku z fyziky kde mám dvě čtyřky, což není pěkná vyhlídka. Ale nestresuje mě to. Půjdu si udělat kafčo, důležité věci z fyziky si napíšu na papír a pročtu si to. V matice si spočítám pár příkladů a budu doufat, že ty co tam budou, mi sednou.
Z věčné pesimistky jsem se stala věčnou optimistkou. Venku je krásně, všichni mají lepší náladu, písemek (až na zítřek) není nijak moc a všechno je najednou tak nějak v poklidu. Těším se na věci příští ale zároveň nezapomínám na to, že si musím užít každou chvíli, která je, protože ta se přece nebude už nikdy opakovat.
Sice mi život každé úterý otravují sestřičky a doktorka na alergologii ale i když mě něčím někdy vytočí, říkám si, že ty vakcíny jsou pro mé dobro a vydržím to.
Již tak pestré dny mi zpestřují moji nejbližší. Pouť s nima byla naprosto úžasná, jedna z těch nejlepších. Nesmím opomenout to, že sem se zase jednou za čas trošku opila a že mám pár puchýřů navíc, ale stálo to za to. Na velikonoce jsem rozeslala výhružné smsky, nabádající k tomu aby nikdo nechodil a mé přání se mi splnilo. Sice, když jsem ráno odcházela od kámošky, mě pár grup kluků naplácalo, ale co, život jde dál ...

teď už jen optimisticky :)

Evanescence - Breathe No More

14. dubna 2009 v 17:53 | Gooverka

Na oblíbené Evanescence jsem docela pozapoměla, ale jakmile jsem si stáhla tuhle skvělou písničku okamžitě jsem začala poslouchat zase ty staré, jsou prostě elita.

detaily?

13. dubna 2009 v 14:05 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY

Je svět opravdu celý jen o detailech? Nebo jsme to my, lidé, kteří detaily tvoří celý náš svět? Někdy mi připadá, že maličkosti můžou za všechno. Ať už ráno vstanete a máte hrozný vlasy nebo nemáte po ruce své oblíbené tričko. Ale o tom to je. O tom malém rozčilování se během dne, ať už kvůli horší známce než jste čekali nebo blbé náladě spolužáků. Možná že to tak necítíte, tohle je jen můj názor, nechci ho nikomu vnucovat. Prostě mi to tak poslední dobou přijde. Já totiž osobně z maličkostí a detailů žiju. Když někdo z mých nejmilejších řekne nějakou hlášku, nebo společně zavzpomínáme na nějakou dobu a chvíli která byla, to je ta maličkost a ten detail během dne, který mě dokáže nakopnout. Nebo když mi někdo řekne že mi to sluší, to taky celý den udělá hezčím. Neříkám, že život nestojí na těch "velkých věcěch" v našem životě ale pro mě, osobně, jsou maličkosti jednou z nejdůležitějších věcí během dne. Pár situací mě přivodilo napsat tento článek a věřte mi, že poslední dobou žiju jen z těch dobrých detailů... a jsem za to moc ráda.

Odpovědi || 14

9. dubna 2009 v 10:27 | Gooverka

Věříš na strašidla a čarodějky?

Na čarodějky určitě ne. I když jsem docela silně založená na takovýto strašení a v noci když jsem někde v lese nebo tak, se strašně bojím, že na mě někdo vybafne, tak na čarodějky nevěřím. Na strašidla už ale jo. Věřím, že existuje něco nadpřirozeného a myslím, že každý ve tmě, ať už jsme sami nebo ne, vidí bubáky.

Věříš na náhody?

Náhoda je blbec ale věřím na ně. Stejně tak jako věřím v osud, bez náhod by život nebyl takový jaký je. Náhodou potkáte starýho známýho na ulici, vyměníte si dávno vymazaná čísla a pár dní si píšete. Pak zjistíte, že je to vlastně ON kterýho jste celý život hledaly. A děkujete týhle náhodě.

Věříš na osud?

Určitě. Asi jsem naivní ale věřím.

Věříš v lásku na první pohled?

Někdy. Asi na ten úplně první pohled ne, protože když vidíte hezkýho kluka, sice se vám začne líbit ihned ale nevíte jak to bude dál, takže něco ve vás se zdráhá se tak rychle zamilovat.

Tvůj ideální muž?

Já nevím, říká se, že ideální chlapi neexistují. Každej má nějakou tu svojí chybičku. Ale můj ideální muž by měl mít smysl pro srandu, měl by být hodný a milý, nesměl by být inteligenčně úplně blbej, měl by být věrný a umět mi naslouchat. Myslím, že tohle všechno jsem našla až v Jeníkovi a to už jsem pár kluků vystřídala. S nikým jsem neuměla si vážně promluvit z očí do očí a komunikace je ve vztahu hodně důležitá.