Únor 2009

Dandy Warhols - We used to be friends

27. února 2009 v 14:38 | Gooverka
Poprvé jsem tuhle písničku slyšela v seriálu Veronica Mars. Je taková správně divná a to se mi na ní líbí. Prostě jí teď poslouchám furt dokola.

It´s something I said
Or someone I know
Or you called me up
Maybe I wasn´t home
Now everybody needs some time
And everybody knows
The rest of it´s fine
And everybody knows

vzpomínky?

25. února 2009 v 18:17 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
Někdy takhle po večerech, na mě padne melancholická nálada a vzpomínám. Před pár dny, jsem objevila na našich spolužácích ze základky, že bude možná v blízké době třídní sraz. A to mě nutí se zamyslet nad tím, co všechno bylo. Základka, je pro mě znamení dětství, družiny, všech dětských lásek, všech těch nejlepších kámošek, které jsem za tu dobu měla ale vzpomínám i na učitele a na věčné hádky v naší třídě. Musím říct, že jsem ráda, že je to za mnou. Prvních pár let na základce bylo skvělých, to mi nikdo nevymluví ale taková osmička nebo devítka mě už vážně nebavily. Věčný hádky v naší třídě, věčný ponižování, věčný povyšování se a nadřazování, to není nic pro mě. Musím poděkovat za naší gympláckou třídu, opravdu musím. Za pouhý rok a půl mi někteří lidé na střední přirostli víc k srdci než za celých 9 let někdo ze základky. Na střední jsem šla společně s nejlepší kamarádkou a jsem nesmírně ráda, že při mě stojí již čtvrtým rokem. Bez ní by to tam určitě nebylo ono. Nenašla bych lepší kámošku než je ona. V každé třídě jsou nějaký hádky nebo nespory, nebo také lidi které nemusíme ale já jsem fakt moc ráda za tuhle naši současnou třídu, protože je tam mám všechny nesmírně ráda. Jak už jsem řekla, někteří mi neuvěřitelně přirostli k srdci a zažívám s nimi pařby, učení se o přestávkách, malý hádky ale i spoustu srandy najednou a to na základce nebylo. Jsme něco víc než jen pouhá třída, jsme "kolektiv". S některýma se vídám i mimo školu, jezdíme společně na pařby a nebo si jdeme jen tak do města na něco sednout. Jsou k nezaplacení. Mám je moc ráda a jsem hrozně štastná, že jsem se dostala právě do naší třídy, do našeho céčka.

co?

24. února 2009 v 21:14 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
nějak nemám nápady co tu napsat nebo přidat, tak snad jen, kdyby se chtěl někdo mě na něco zeptat, tak můžete, budu ráda.


chceš?

23. února 2009 v 17:07 | Gooverka
Musím s politováním konstatovat, že volno nadobro skončilo a to počátkem tohoto týdne. Snad každý den píšeme jednu až dvě písemky nebo máme nějaký úkol. Jebne mi z toho. Chci už léto. Začala jsem nenávidět tohle počasí venku. Navíc je obleva, všude plno kaluží, chvílema prší, no nic hezkýho. Hodně čtu taky knížky poslední dobou. A taky koukám na tu hromadu filmů, kterou mám staženou v compu. A taky furt s kámoškou chodíme někam cvičit, takže se opravdu poslední dobou nedá říct, že bych se nějak nudila. Omluvte mě, za nedostatek slovíček ale fakt mám dneska fofr. Teďka jsem ráda, že sedím u compu a že vám můžu alespoň trochu něco málo napsat. Teď se jdu trochu kouknout na biologii a taky si musím udělat referát na chemii, protože to zítra fakt zvládat nebudu. Jak už jsem jednou řekla, jebne mi, fakt.

pití

22. února 2009 v 13:09 | Gooverka
tentokrát by mě zajímalo, které pití máte nejraději? a které naopak nesnášíte? já, z těch teplých nápojů miluju kafe (capucino), horkou čokoládu a čaje. z těch méně či více alkoholických miluju vodku s džusem, víno (bílý), jelzina, zelenou a nepohrdnu mojitem ani piňa coladou. z toho normálního všedního pití, piju skoro vše. nejvíc ale miluju perlivou bonaqu (škola), bylinkovej rajec, sprite, kofolu, džus a nebo grepovou bonaqu. nepohrdnu ani energeťákama, nejvíc mám ráda asi BIG SHOCK. z toho co nesnáším u mě vede tonic, rum, čistá vodka a pivo. zajímalo by mě co milujete nebo naopak co nesnášíte za pití.

Jumping People

21. února 2009 v 10:17 | Gooverka
Jsem na sebe pyšná. něco takovýho jsem už dlouho chtěla udělat ale nápad přišel až dnes.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

19. února 2009 v 17:42 | Gooverka |  FILMY, KNÍŽKY
kdo má rád animované filmy, nebo pohádky, je tohle film pro něj. musím se přiznat, že já zbožnuju animáky a všechny pohádky. tohle je trochu odlišná "pohádka". přijde mi to něco jako mezi stylem emo (černé prostředí, hřbitov,smrt) a pohádkou pro dospělé. jako každá pohádka to skončí dobře. obdivuji ale Tima Burtona (režiséra), protože vymyslet něco takhle odlišnýho dá docela práci. navíc je to ještě docela směšný i když tam jsou pochmurný barvy a docela se tam i zpívá. děj je taky moc zajímavý, prostě je to celé moc originální. Tim Burton je sám o sobě režisérem tak skvělých originálních filmů jako je střihoruký edward nebo karlík a továrna na čokoládu. v obojím je hlavní postavou johny deep a ten nesměl chybět ani na dabování u filmu mrtvá nevěsta. chystá se taky netradiční film alenka v říši divů, kde budou hrát skvělý herci a musím říct, že se na něj dost těším. vřele vám tenhle film doporučuji na dlouhé všední večery.

netradiční?

17. února 2009 v 20:07 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
dneska se opravdu nedá říct, že bych zažila něco stereotypního. ráno jsme ve škole měli nějakou přednášku o papíru, dost nuda. mám takový pocit, že když se zhaslo, všichni si lehli a spali. po škole jsem šla na první vakcínu. mám alergii na pyl, trávy, břízovité atd. a teď už by se mi to jen zhoršovalo, takže jsem radši začala chodit na vakcíny. po patnáctym roku už nějak nepředepisují prášky ale chodí se na vakcíny. pak jsem doběhla domů, udělala si svačinu a zase jsem letěla s kámoškou na posilovací aerobik. teď jsem byla ve vaně, vrátila jsem se asi před půl hodinou. bylo to fakt super, akorát na takovýhle tempo nejsou moje svaly zvyklý, takže mě bolí celej člověk ale věřím že až tam půjdeme tak za měsíc, všechno bude normální a už mě to ani nebude tolik bolet. strašně mi nějakej tenhle pohyb chyběl. když tak teď sedím doma mám skvělý pocit, že jsem pro svoje tělo něco udělala. ve škole už začíná zase to hnusné období testů, takže se dost netěším na příští týden. ale to asi nikdo. no nic, mějte se fajn.

Carlos Santana & Rob Thomas - Smooth

16. února 2009 v 17:27 | Gooverka
určitě tenhle song znáte. před nedávnem jsem ho někde slyšela a musela jsem si ho ihned stáhnout. miluju tyhle kubánský rytmy, je to jako stvořený pro tancování.

v noci sním

15. února 2009 v 12:35 | Gooverka |  NENÁPADNÉ NÁLADY
vůbec mě to dělání designů nebaví, poslední dobou. takže tu nečekejte nějaké veleskvělé designy. moc mě nadchly vaše odpovědi na rubriku všednosti. těch komentářů je opravdu hodně a musím říct, že i nějaké vaše nápady na knížky určitě využiju a přečtu si je, moc díky.
strašně mě štve jak ty víkendy rychlo-pomalu utíkaj, už bych chtěla alespoň velikonoce a pouť nebo rovnou letní prázdniny. nějak mě ten sníh už nebaví. hezky se na to z okna kouká ale když jdete do toho mrazu, fouká tam vítr a mrznou vám nohy v ochozenejch teniskách, to není nic pro mě. těším se až vytáhnu vestu nebo alespoň mojí podzimo-jarní bundu. jediný štěstí je, že na zítra se nemusím nic učit, jsem strašně ráda.
poslední dobou mě přepadají pocity prázdna. chtěla bych někam na rok odjet. třeba do anglie. chtěla bych se naučit dobře anglicky a chodit tam do školy, poznávat nový lidi a novou kulturu. tohle je můj sen, kdybych se nedostala na vejšku. tak prostě někam odjedu a budu dělat au-pair. strašně mě lákají takovýhle extrémy.