Květen 2008

Majitelka

27. května 2008 v 18:18 | Gooverka*
S kratšíma vlasama ...

Můj Názor - Drogy

22. května 2008 v 16:16 | Gooverka*
Drogy? Špína naší společnosti ... Nemluví se o nich. Nemyslím drogy jako kofein, cigára nebo chlast ale myslím ty opravdové návykové látky. Tuhle tématiku mám dost ráda, ač je pro mnohé z vás děsivá. Přitahujou mě zakázané věci. Čtu o tomhle ráda knížky a ráda koukám na filmy. I v počítači mám složku o drogách, kde je hodně obrázků. Nepřijde mi to nechutný, nebo tak něco ale když už o tom víte víc, jako já, chápete to všechno. Neodsuzuju feťáky, páč vim, čím si projdou a jen opravdu silnej člověk, se z toho dokáže vyhrabat. Na drogový dno, se dá spadnou lehko a já, se svejma poznatkama a vědomostma o tomhle všem, bych na drogu nikdy nesáhla ...

Pár fotek alá Řím

7. května 2008 v 17:36 | Gooverka*

Tady jsou ty slibované fotky z mého výletu do itálie ....

prostě spešl fotka - Vickinka vlevo
Verunka

Cesta tam a zase zpátky ...

6. května 2008 v 16:36 | Gooverka*
Bude to asi moc dlouhej článek ... Obrázek “http://img.xchat.centrum.cz/images/x4/sm/55/2055.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Vyjížděli sme od naší školy v pátek 25.4 ve 4 hodiny odpoledne. Z naší třídy nás jelo asi 10 a z vedlejší kolem 25 lidí plus 3 profesoři. Z pátku na sobotu sme spali v buse a v sobotu v poledne sme přijeli do říma, do kempu. Spali sme v malých chatičkách po třech. V římě první den, byla návštěva Vatikánu .... znáte to ne? Kdo tam nebyl, kouzlo Vatikánu nepochopí. Prostě nádhera. Druhý den jsme obešli snad celý řím. Byli jsme u Fontány di Trevi kterou podle mě zná asi každej z filmu Itlaské Prázdniny. Tato památka mě zaujala nejvíc, protože je to daleko větší než na obrázku nebo ve filmu, prostě naprostá bomba. Další byl Pantheon. To byla krása jak ze středověkých filmů. No a nakonec sme se šli kouknout na Koloseum - to prostě musí znát každý..... Byla sem nadšená, protože miluju dějepis a zrovna o římu se učíme a když to všechno vidíte na vlastní oči, nemáte slov......
Nakonec, po dost dlouhé cestě (4 dny) sme dojeli trajektem na Sicílii. Nebudu vám tu vyprávět den po dni, shrnu to dohromady. Byli sme na Etně. Někdo z vás ví, že je to činná sopka, která vybuchla naposledy v roce 2002. Někdo slyšel taky o Sicilském divadle Taormina nebo o Siracusách , tak tam sem všude byla. Jeden den sme taky byli na pláži. Jeden večer třeba taky ve městě nebo na discu. Město kde sme byli u našich sicíliánů se jmenuje Katánie a leží přímo pod Etnou.
Když jsme jeli z5 do čech, na jednu noc sme zastavili ve Florencii a spali jsme v klášteře. Asi každému musí být znám obrázek kostela Santa Maria del Flore. Prostě nádhera. Taky sme viděli sochu Davida od Michelangela. Každý se těšil domů - včetně mě. Byla to nádherná dovolená se skvělejma lidma, ale doma je doma.
Stýskalo se mi.